کد خبر: ۱۴۳۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۹
با اعلام آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.
به گزارش سرویس دریافت خبر سلامت شیرازه، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، مجموع جانباختگان این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون در استان، دو هزار و ۶۱۷ نفر عنوان کرد.

سید روح‌الله حسینی مروست با بیان اینکه هم اکنون نیز هزار و ۸۱۰ هم استانی به دلیل ابتلای قطعی به این بیماری و یا دارا بودن علائم، در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۳۳۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU ، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی در ادامه با افزایش موارد نمونه گیری های تشخیصی به ۵۰۷ هزار و ۷۶۴ مورد از ابتدای شیوع بیماری در استان، مجموع بیماران شناسایی شده در این بازه زمانی را ۱۵۱هزار و ۲۴۹نفر اعلام کرد.

حسینی با اعلام آمار مربوط به بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان، ادامه داد: از ابتدا تاکنون، ۱۴۰هزار و ۱۶۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند که امیدواریم به زودی شاهد رشد این شاخص در استان باشیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با وجود گذشت دو هفته محدودیت ها، به دلیل گستردگی این اپیدمی در استان طی هفته های اخیر، کماکان با آمارهای بالایی در زمینه ابتلا و جان باختن هم استانی ها در اثر بیماری کووید ۱۹ مواجه هستیم که همین امر ضرورت افزایش مشارکت عمومی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری را جدی تر می سازد.

وی تاکید کرد: ضمن استفاده از ماسک در صورت ضرورت خروج از منزل باید به یاد داشته باشیم در این ایام از شرکت در مهمانی های خانوادگی باید پرهیز کرده و جان عزیزانمان را قربانی این ویروس خطرناک نسازیم.

حسینی سرعت انتقال این ویروس را بسیار بالا عنوان کرد و یادآور شد: تنها راهکار محافظتی ما در برابر آن نیز استفاده از ماسک است.

انتهای پیام/ س/ م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: