کد خبر: ۱۴۳۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲:۰۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۹
گزارشی از بحران در ایالات متحده؛
اخبار و فیلم‌های موجود حاکی از آن است که طرفداران ترامپ در مقابل کنگره آمریکا تجمع کرده و پس از درگیری با پلیس وارد صحن و همچنین دفتر کار رئیس کنگره آمریکا شده‌اند.
به گزارش سرویس رصد سیاسی و بین‌الملل شیرازه، کنگره آمریکا در جلسه مشترک دو مجلس نمایندگان و سنا روز چهارشنبه شروع آرای الکترال را آغاز کرد ، اما اکنون طرفداران ترامپ توانسته‌اند به درون ساختمان کنگره راه پیدا کنند.

 آسوشیتدپرس نوشت؛ گروهی از قانونگذاران حزب جمهوریخواه روز چهارشنبه در جلسه مشترک مجلس‌های نمایندگان و سنا برای شمارش آرای الکترال با اعتراض به نتیجه انتخابات ایالت آریزونا نخستین چالش رسمی در برابر انتحاب جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور را آغاز کردند.

جنگ قدرت در آمریکا با رنگ‌ و بوی کودتا/ ساختمان کنگره تصرف و پرچم آمریکا به پایین کشیده شد

این نمایندگان با این اقدام به طرفداری از تلاش بی‌امان ترامپ برای باطل کردن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری پرداختند.

 تظاهرکنندگان طرفدار ترامپ در بیرون ساختمان کنگره لحظاتی پیش توانستند از راهبندها بگذرند و به ایوان‌های جناح شرقی این ساختمان و سپس به طبقه دوم کنگره که محل برگزاری جلسه است، راه یابند.

دونالد ترامپ ساعاتی قبل از طرفدارانش خواسته بود با حضور در اطراف ساختمان کنگره نتیجه انتخابات را باطل کنند.
 جنگ قدرت در آمریکا با رنگ‌ و بوی کودتا/ ساختمان کنگره تصرف و پرچم آمریکا به پایین کشیده شد
شهردار منطقه کلمبیا که شهر واشنگتن درون آن قرار دارد، اعلام کرده است برای مقابله با ناآرامی طرفداران ترامپ از ساعت شش بعدازظهر منع رفت‌وآمد عمومی اعلام می‌کند.

رسانه‌ها از خارج کردن مایک پنس از کنگره به دلایل امنیتی خبر داده‌اند

منابع خبری چهارشنبه شب به وقت تهران از بازرسی دو ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن به دلیل تهدید به بمبگذاری خبر دادند.

 در حالی‌که هوداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با نیروهای امنیتی در اطراف ساختمان کنگره آمریکا زد و خورد می‌کنند و هوداران ترامپ سعی در عبور از لایه‌های امنیتی برای ورود به ساختمان کنگره دارند، منابع خبری گزارش دادند که پلیس مستقر در ساختمان گنگره بعد از دریافت تهدید به بمبگذاری در دو ساختمان در کنگره آمریکا در حال تخلیه و  بازرسی آن مکان‌هاست.

رسانه‌های آمریکا همچنین از دستگیری چندین نفر از حامیان دونالد ترامپ که برای اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در واشنگتن به خیابان آمده‌اند خبر داده‌اند.  

وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشته صدها نفر از نیروهای پلیس در سراسر واشنگتن، همزمان با حضور طرفداران ترامپ در خیابان‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند. 

این رسانه نوشته تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح به وقت محلی هزاران نفر در  نزدیکی بنای یادبو واشنگتن تجمع کرده‌اند.

 پلیس در اطراف این منطقه تابلوهایی نصب کرده که در آن به حاضران در این تجمع هشدار داده شده حمل سلاح غیرقانونی است.

جلسه شمارش آرای الکترال در صحن کنگره آمریکا امروز چهارشنبه به آشوب کشیده شد و طرفداران خشمگین «دونالد ترامپ» توانستند وارد ساختمان کنگره شوند.

انتهای پیام/ م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: