کد خبر: ۱۴۴۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - ۲۹ دی ۱۳۹۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از رهاسازی ۹۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن برای حوزه آبخور شهرستان‌های مرودشت، زرقان و خرامه خبر داد.
به گزارش سرویس دریافت خبر اقتصادی شیرازه، حسین پژمان در سی و یکمین جلسه کارگروه آب کشاورزی استان فارس از رهاسازی 90 میلیون متر مکعب آب از سد درودزن خبر داد و اظهار داشت: اولین نوبت رهاسازی در سال زارعی جاری از ساعت 8 صبح روز جمعه بیست و ششم دی ماه برای حوزه آبخور شهرستان‌های زرقان و خرامه آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه اراضی شهرستان زرقان و سپس اراضی شهرستان خرامه آبیاری می‌شوند، ابراز کرد: در حوزه شبکه شهرستان مرودشت رهاسازی از ساعت 18 روز شنبه بیست و هفتم دی ماه آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه بیست و نهم برنامه زمان‌بندی به تفکیک سه شهرستان به شرکت آب منطقه‌ای اعلام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: رهاسازی آب با توجه به درخواست ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان در شهرستان‌های مرودشت، زرقان و خرامه و نتایج جلسات کارشناسی صورت گرفت.

پژمان تصریح کرد: در اسرع وقت شورای تامین شهرستان‌های مرودشت، زرقان و خرامه به ریاست فرمانداران به منظور نظارت و هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه‌ای در زمان رهاسازی آب تشکیل می‌شود و فرمانداران دستورات لازم به منظور قطع برق الکتروپمپ‌های محدوده مناطق پل‌خان و آهوچر در زمان نوبت آبیاری شهرستان خرامه را صادر می‌کنند.

وی تاکید کرد: نظام‌های صنفی کشاورزی شهرستان‌های مرودشت، زرقان و خرامه اطلاع‌رسانی و همکاری لازم به منظور عقد قرارداد کشت شتوی کشاورزان با شرکت بهره‌برداری شبکه‌های آبیاری و زهکشی خواهند داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات سی و یکمین جلسه کارگروه آب کشاورزی استان فارس مقرر شده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس بر اساس شرح خدمات تهیه شده از طرف شرکت سهامی آب منطقه‌ای و درخواست تامین اعتبار 20 میلیارد ریال؛ برنامه‌ریزی لازم را در حداقل دو فاز مطالعاتی انجام دهد، گفت: توصیه می‌شود در صورت امکان فاز اول تامین اعتبار در سال 1399 میسر شود.

شهرستان‌های مرودشت، خرامه و زرقان با سطح زیرکشت بیش از 100 هزار هکتار و تولیدی بالغ بر 450 هزار تن گندم و جو ( بیش از 25 درصد کل تولید استان) از قطب‌های اصلی تولید محصولات کشاورزی در استان هستند.

انتهای پیام/ر/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: