کد خبر: ۱۴۴۱۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۹
فرماندار قیروکارزین خبر داد؛
فرماندار شهرستان قیروکارزین از حضور مدیرکل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهادکشاورزی در این شهرستان و بازدید از باغ‌های خسارت دیده از سرما خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده بهره‌برداران خسارت دیده از سرما شناسایی می‌شوند.
به گزارش سرویس دریافت خبر اقتصادی شیرازه، علی محمد کریمی فرماندار شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه پس از بازدید از مزارع و باغ‌های خسارت دیده یک نشست در فرمانداری شهرستان تشکیل شده است، تصریح کرد: مقرر شد توسط جهاد کشاورزی افراد خسارت دیده شناسایی و سطوح و میزان خسارت به محصولات و درختان برآورد و به سازمان متبوع ارسال شود.

وی اظهارکرد: تمام تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تسریع در شناسایی افراد خسارت دیده در حال انجام است و امیدواریم مدیریت جهادکشاورزی در ۷۲ ساعت آینده موفق به جمع بندی لیست خسارت دیده‌گان شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین ابرازکرد: به دنبال وقوع سرمازدگی نوزدهم تا بیست و دوم دی‌ماه بیش از ۷۹۸ میلیارد ریال خسارت به کشاورزی این شهرستان وارد شده است که بیشترین خسارت به باغداران در سطح هفت هزار هکتار بوده است.

کریمی با اشاره به اینکه بیمه محصولات کشاورزی تنها پاسخگوی قسمت بسیار ناچیزی از خسارت باغداران است، افزود: امیدواریم دولت در خصوص باغداران آسیب دیده این شهرستان تدابیر لازم را در قالب اعطای تسهیلات ارزان قیمت، تخصیص کمک های بلاعوض و امهال تسهیلات و بخشودگی جرائم آن اعمال کند.

به گزارش شیرازه، قیروکارزین با بیش از 30 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و تولید سالیانه بیش از 700 هزار تن محصولات کشاورزی در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد.

انتهای پیام/س/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: