کد خبر: ۱۴۴۲۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
همزمان با ۲۳ استان کشور؛
مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: این مرکز دارای واحدهای سم زدایی اقامتی، سرپایی و همچنین شامل کارگاه خیاطی، سنگ تراشی، گوهر تراشی، کشت گیاهان دارویی است.
به گزارش سرویس دریافت خبر اجتماعی شیرازه، سیدمحمدصادق کشفی‌نژاد مدیرکل بهزیستی استان فارس از افتتاح کشوری مراکز جامع درمان اعتیاد همزمان در ۲۳ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس با نشست مجازی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون قوه قضاییه، معاون دادستان کل کشور، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور انجام گرفت خبر داد. 

کشفی‌نژاد با بیان اینکه این مرکز با مساحت ۳۶ هزار متر فضای باز و ۱۰۰۰ متر زیربنا است افزود: این مرکز دارای واحدهای سم زدایی اقامتی، سرپایی و همچنین شامل کارگاه خیاطی، سنگ تراشی، گوهر تراشی، کشت گیاهان دارویی است. 

وی همچنین با اشاره به روند درمان افراد در این مرکز تصریح کرد: سم زدایی فرد به مدت دو هفته، بازتوانی اجتماعی به مدت سه و نیم ماه و آموزش‌های پیشگیری و مهارت های زندگی به مدت هشت ماه بعد از اتمام دوره و ترخیص فرد توسط متخصصان توانمند مرکز صورت می‌گیرد.
 
کشفی‌نژاد با بیان مهمترین مزیت‌های این مرکز درمان‌ غیردارویی به صورت پرهیزمداری یکی از مهم ترین مزیت ها است که فرد با روند طبیعی و کمک گرفتن از متخصصان روان درمان، دوره های آموزش سلامت زندگی، اشتغال پروری و اعطای وام پس از ترخیص در هر دوره پذیرش و جذب می شود.

به گفته این مقام مسئول، مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد از مگاپروژه های سازمان بهزیستی در سال ۹۹ است. 

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: علاوه بر راه اندازی مراکز مثبت زندگی که دسترسی گروه خدمت گیرنده را به مراکز سازمان بهزیستی هموار می کند، در توزیع جغرافیایی مناسب دسترسی گروه هدف، خدمات سازمان بهزیستی را در سطح یک آسان می سازد.

گفتنی است همچنین در طول درمان، فرد دارای اعتیاد پس از طی سه مرحله سم زدایی اجتماعی، آموزش مهارت های زندگی و مقابله با وسوسه های برگشت، تحت مراقبت توسط روانشناسان و مددکاران مرکز قرار می گیرند.

مدیرکل بهزیستی فارس از حضور ۴۰ نفری بیماران در این مرکز در حال حاضر خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این مرکز در هر دوره ۱۰۰ نفر است و امیدواریم که بتوانیم شاهد سیر نزولی حضور معتادین در جامعه باشیم.

انتهای پیام/ح/م
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میرزا قلی خان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
0
نه کارخانه افتتاح میشه نه شرکت های چند ملیتی موفق، فقط زندان افتتاح می کنیم و مرکز ترک اعتیاد . . .
نه خونه ای واسه جوانان ساخته میشه نه مراکز تولیدی مجهز . . .
نه خیابان های زیبا و نه مراکز تفریحی مجلل
فقط مرکز ترک اعتیاد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: