کد خبر: ۱۴۴۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۸ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از آغاز عملیات اجرایی و آیین کلنگ‌زنی طرح سوم کنسانتره سرب و روی شرکت "معدنی و فرآوری سرمه" شهرستان فراشبند خبر داد.
به گزارش سرویس دریافت خبر اقتصادی شیرازه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از آغاز عملیات اجرایی و آئین کلنگ زنی طرح سوم کنسانتره سرب و روی شرکت "معدنی و فرآوری سرمه" شهرستان فراشبند با حضور دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس خبر داد و گفت: این طرح  در مساحت ۵۲۰هزار متر مربع و سرمایه گذاری ۱۴۰۰ میلیارد ریال شروع به کار کرد.

حمیدرضا ایزدی با بیان این که با اجرای این طرح برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود، به محصولات تولیدی این طرح اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از طرح سوم  کنسانتره سرب و روی فراشبند محصولاتی مانند کنسانتره سرب به میزان ۲۷۰۰۰ تن و روی ۷۳۰۰۰ تن در طول سال تولید می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اهمیت صادرات این محصولات و توسعه اقتصادی استان ادامه داد: این شرکت با دارا بودن بخش‎های مختلف در فرآیند معدن‎كاری تمامی فعالیت ها از اكتشاف تا فرآوری را انجام می دهد که مجموعا با طرحهای ایجاد شده قبلی و با اجرای این طرح ۱۳۰۰۰۰ تن کنسانتره سرب و روی فراوری می‌شود.

ضرورت جلوگیری از خام فروشی معادن در راستای جهش تولید

ایزدی با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی بیان کرد:فرآوری مواد معدنی سبب جلوگیری از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده،افزایش تولید ، اشتغال ، رشد و توسعه صنایع پایین دستی و منطقه‌ای می‌شود.

وی اظهار داشت: بهره‌برداری از معادن با روش‌ها و متد‌های جدید و بهره مندی از فناوری و تکنولوژی روز دنیا موجبات حفظ و سلامت محیط‌زیست و تحقق جهش تولید ابلاغی مقام معظم رهبری در سطح استان و کشور را نیز فراهم‌ می‌کند.

در این مراسم به همراه عنایت اله رحیمی استاندار فارس، مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگلها و مراتع کشور، مهدی فروردین"نماینده مردم شریف فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین، صادق فروغی  فرماندا رشهرستان فراشبند و مسوولین ذی ربط استانی و شهرستانی حضورداشتند واز طرح یک و دو کنسانتره سرب و روی و  معدن سرمه بازدید بعمل آمد.

گفتنی است: شهرستان فراشبند در ۱۶۴ کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده‌ است.

انتهای پیام/ م

برچسب ها: صنعت ، شیرازه ، معدن
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: