کد خبر: ۱۴۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از مرگ زن میانسال در حادثه آتش‌سوزی منزل مسکونی با کاربری غیر مجاز انبار ضایعات و دپوی بسیار زیادی ضایعات پارچه و لباس های مستعمل خبر داد.
به گزارش سرویس دریافت خبر اجتماعی و حوادث شیرازه، محمد هادی قانع رییس سازمان آتش نشانی شیراز درباره جزییات حادثه آتش‌سوزی یک منزل مسکونی با کاربری غیر مجاز انبار ضایعات با کاربری غیر مجاز انبار ضایعات گفت: صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی واقع در خیابان قاآنی جنوبی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شیراز اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله 5 ایستگاه ( 19،6،5،9و 2) به همراه 5 خودروی عملیاتی و 20 آتش نشانان به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک منزل مسکونی دو طبقه قدیمی  که انواع ضایعات مخصوصاً پارچه و البسه‌های قدیمی در تمام بخشهای این منزل مانند حیاط ، راه‌پله، اتاق ها و تمامی فضای داخلی به صورت کاملا غیر مجاز و خطرناک نگهداری می شد.

قانع ادامه داد: در زمان حضور نیروها در محل حادثه، مشاهده شد که به دلیل حجم بالای مواد قابل اشتعال هر دو طبقه این ساختمان شعله‌ور شده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: حجم زیادی از دود غلیظ از تمام در و پنجره‌ها به بیرون متصاعد می‌شد به نحویکه نفوذ به داخل اتاقها بسیار سخت بود اما آتش‌نشانان عملیات خود را با اتخاذ تدابیر عملیاتی مناسب در همان وضعیت آغاز کرده و موفق شدند آتش را تحت کنترل درآوردند.

قانع تصریح کرد: متاسفانه زنی میانسال از ساکنین این منزل مسکونی به دلیل حجم بالای مواد دپو شده و استفاده کاملا غیر اصولی از این منزل به عنوان انبار در همان لحظات اولیه وقوع حادثه جان خود را از دست داده بود.
 
وی با بیان اینکه از سرایت آتش به منازل اطراف جلوگیری به عمل آمد، گفت: به دلیل سقف شیروانی این ساختمان و اتصال آن به ساختمان های همجوار حریق در حال سرایت به منازل اطراف بود که در نهایت آتش‌نشانان موفق شدند آتش را کنترل و از سرایت آن جلوگیری کنند.

قانع با اشاره به اتمام عملیات  بعد از 4 ساعت تلاش بی وقفه، متذکر شد: در خصوص تغییر کاربری منازل مسکونی به انبارهای غیر مجاز ، مسئله نگران کننده آنست که این اماکن بدون مجوز و بررسی فنی  از مراکز ذیصلاح  به انبار ضایعات  تبدیل شده اندو به صورت پنهانی این اقدام را انجام می دهند.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز همکاری شهروندان در شناسایی این اماکن را بسیار موثر دانست و گفت : شهروندان با گزارش این موارد به سازمان های ذیربط خطرات ناشی از تصرفهای غیر مجاز اینگونه اماکن که علاوه بر ایجاد بروز حادثه ، در بعضی از موارد باعث آلودگی محیط شهروندی نیز می شود را به حداقل ممکن برسانند و در ایمن سازی شهری مشارکت نمایید.

انتهای پیام/س / م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: