کد خبر: ۱۴۴۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی:
ابراهیم عزیزی در واکنش به اقدامات نمایشی روزهای اخیر آمریکایی‌ها در قبال ایران گفت: بازپس‌گیری نامه ترامپ به سازمان ملل توسط بایدن ارزش حقوقی ندارد و برای ایران تنها لغو کامل تحریم‌ها ملاک است.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، ابراهیم عزیزی در واکنش به اقدامات نمایشی روزهای اخیر آمریکایی ها در قبال ایران اظهار داشت: ظاهرا جو بایدن نامه ترامپ به سازمان ملل در مورد ایران را پس گرفته و با وعده هایی توخالی و سطح پایین سعی دارد چهره ای موجه از آمریکای دموکرات را ارائه دهد.

وی افزود: اقدامات نمایشی چون بازپس گیری نامه ترامپ که فاقد ارزش حقوقی است یا وعده هایی همچون رفع محدودیت تردد دیپلمات های ایرانی، نمی تواند دلایل محکمی برای ایجاد اعتماد مجدد به این کشور باشد.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه دوران 《نقد دادن و نسیه گرفتن》 تمام شده است، افزود: آمریکا به هیچ کدام از وعده های خود در برجام عمل نکرد در حالیکه ایران به طور کامل به تعهدات خود پایبند بود و این بی اعتمادی حاصل عملکرد آمریکایی ها است.

عزیزی موضع قطعی و نهایی ایران را لغو کامل تحریم ها عنوان کرد و گفت: این خواسته یک ملت است که قلدری آمریکا را بر نمی تابد و حاضر نیست با وعده های توخالی آمریکا مجددا از یک سوراخ دوبار گزیده شود چراکه عقل و منطق این ساده لوحی را نمی پذیرد.

آمریکا نمایش را کنار بگذارد/ ایران لغو کامل تحریم‌ها را می‌خواهد
وی با بیان اینکه بازگشت آمریکا به برجام چه به عنوان میهمان و چه عضو سابق مذاکرات هیچ اهمیتی ندارد، افزود: امروز بحث پاسداری از منافع ملی برای ما اهمیت دارد نه حضور آمریکا و تاکید مجلس روی این موضوع است و از آن کوتاه نخواهد آمد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: جنایت های بی شرمانه آمریکا در سال های اخیر و تروریسم اقتصادی این کشور علیه ایران، با حرکات نمایشی و گول زننده فراموش نخواهد شد.

عزیزی افزود: آمریکا در حالی دست به حرکات نمایشی در قبال ایران می زند که شدیدترین تحریم های طول تاریخ را بر ملت ما تحمیل کرده و دامنه این تحریم های ضد انسانی را حتی تا دارو و درمان هم گسترش داده و این حرف ما نیست بلکه سخن سیاست مداران خودشان است.

وی با بیان اینکه سران آمریکا باید بدانند که از موضع بالا نمی توانند به ایران امر و نهی کنند، افزود: مجلس یازدهم با نگاه دوراندیشانه و منطقی ضمن توجه به منافع ملی، با وعده های توخالی و بدون پشتوانه آمریکا با حساسیت بیشتری برخورد می کند تا تجربه های تلخ گذشته دیگر تکرار نشود.

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال خواستار استفاده دولت از ظرفیت های ایجاد شده همچون قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها شد.

نماینده مردم شهرستانهای شیراز و زرقان، افزود: تجربه نشان داده که هر وقت در برابر نظام سلطه و زورگویان قلدر، محکم و با صلابت حاضر شدیم، آنها نیز کوتاه می آیند اما باید مواظب ترفندها و حرکات نمایشی آنها نیز باشیم تا دوباره این بار با چهره موجه از ما امتیاز نگیرند.

عزیزی ادامه داد: به هر حال امروز در این مقطع تاریخی از دولت انتظار می رود از فرصت بی نظیر مجلس نهایت استفاده را ببرد و زمان را نیز از دست ندهد تا ما بتوانیم حق خود را استیفا کنیم.

نماینده شیراز و زرقان در پایان نیز گفت:  از نظر مجلس یازدهم دوران دل خوش بودن به وعده های نسیه آمریکا گذشته است و این موضوع را همگان باید بدانند به ویژه آمریکایی ها چراکه با علم به این موضوع، فریب و حیله را در برابر ملت بزرگ ایران کنار خواهند گذاشت.

انتهای پیام/س/ م
برچسب ها: آمریکا ، لغو ، تحریم ها
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: