کد خبر: ۱۴۴۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲:۰۹ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹
تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱؛
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز طرح یک فوریتی جمعی از اعضا را درباره دفن درگذشتگان اعم از فوت عادی و کرونایی بدون اخذ وجه در آرامستان بهشت احمدی را که به صحن ارائه شده بود، تصویب کردند.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، اعضای شورای اسلامی کلانشهر شیراز در ۱۷۲مین جلسه شورای اسلامی این شهربه صورت علنی برگزار شد، ایراد فرمانداری شیراز درباره مصوبه تعيين بهای بليت سال ١٤٠٠ مترو شيراز را با نرخ شناور، بررسی و اصلاح کردند.

بر اساس ماده واحده این مصوبه، مبلغ ورودی هر ايستگاه برای دارندگان كارت شهروندی ۶ هزار و ۵۰۰ ريال خواهد بود كه در هنگام ورود از كارت مسافران كسر و باقیمانده مبلغ بر اساس مسافت طی شده، در هنگام خروج از كارت آنها كسر خواهد شد، همچنین مبلغ بليت تک سفره با (توكن يا QR) ۲۰هزار ريال تعیین شده است.

در تبصره اول این ماده واحده آمده است که در صورت عدم پرداخت بهای بليت در زمان خروج توسط مسافران، مبلغ ۱۰ هزار ريال از موجودی كارت آنان در سفر بعدی بابت بهای بليت سفر قبلی كسر خواهد شد.

افزون بر این، در تبصره دوم این ماده واحده تاريخ اجرایی شدن اين مصوبه از پانزدهم فروردين سال ۱۴۰۰ تعیین شده است.

در ادامه این جلسه به موضوع لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز، درباره اصلاح مصوبه تعرفه‌های هزینه خدمات و صدور، تمدید، تعویض، المثنی و تغییر پروانه اشتغال راننده، پروانه فعالیت وسیله نقلیه باربر و پروانه بهره‌برداری شرکت‌های حمل‌ونقل بار درون شهری رسیدگی شد.

این لایحه که از کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا، به صحن علنی ارسال شده بود، با یک ماده واحده به تصویب رسید.

در ماده واحده یادشده، دو تبصره در نظر گرفته شده است؛ بر اساس تبصره یک الحاقی این مصوبه از تاریخ ابلاغ این مصوبه تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ هزینه بهای خدمات موضوع مصوبه با ضریب ۷۰درصد محاسبه خواهد شد.

همچنین، تبصره دوم اعلام می‌دارد که هر ساله به مناسبت هفته حمل‌ونقل برای درخواست‌های ثبت شده از تاریخ بیستم تا بیست و ششم آذر، هزینه بهای خدمات موضوع مصوبه مذکور با ضریب ۷۰درصد محاسبه خواهد شد.

اعضای شورای پنجم در دستور کار بعدی لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز را درباره اختصاص مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به‌منظور برگزاری نمایشگاه گردشگری شهر شیراز در تهران بررسی کردند.

این دستور کار با کسب آرای لازم، ضمن تصویب دوفوریت و نیز تعیین ردیف اعتباری با رعايت صرفه و صلاح شهرداری و آيين نامه مالی و معاملاتی این سازمان به تصویب رسید.

افزون بر این، شهرداری موظف است گزارش اجرای مصوبه و دستاوردهای آن را حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از برگزاری نمایشگاه به شورا ارائه کند.

درگذشتگان بدون اخذ وجه در بهشت احمدی دفن می‌شوند
دستور کار بعدی شورای اسلامی شهر شیراز به لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز درباره آیین نامه اجرایی نحوه واگذاری میادین، اماکن و غرفه‌های شهرداری اختصاص یافت که این موضوع با قید یک فوریت به‌منظور بررسی به کمیسیون تلفیق شورا ارسال شد.

بررسی لایحه دوفوریتی شهرداری شیراز، درباره کسب مجوز انعقاد قرارداد خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس با شرکت ایران خودرو دیزل به نرخ مصوب بدون تشریفات، موضوع دیگری بود که در جلسه یکصد و هفتاد و دوم شورای شهر شیراز مطرح شد.

اعضای شورای پنجم پس از تصویب دو فوریت این لایحه، این مجوز را به شهرداری شیراز دادند که به استناد بند یک ماده ۳۱ آیین نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به شهرداری های سایر مراکز استانها، کلان شهرها و شهرهای بالای یک میلیون نفر، در مورد انعقاد قرارداد خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس به همراه دریافت پنج دستگاه ون ویژه معلولان با شرکت ایران خودرو دیزل به نرخ مصوب بدون تشریفات، اقدام کند.

در ادامه یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز، طرح یک فوریتی جمعی از اعضای شورا، درباره پرداخت پاداش به اعضای کمیسیون های بدوی و تجدیدنظر ماده ۱۰۰ و ماده ۷۷ قانون شهرداری، ماده ۳۸ آیین نامه مالی شهرداری، بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، مناقصه و مزایده و حراج، هیأت تطبیق مصوبات مستقر در فرمانداری، دبیران و کارمندان دبیرخانه کمیسیون های مذکور و نمایندگان شهرداری، مطرح و بررسی شد.

اعضای شورا این موضوع را با قید یک فوریت به‌منظور بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال کردند.

در ادامه این جلسه، طرح یک فوریتی جمعی از اعضای شورا، درباره شرکت در برنامه نذر رهایی به منظور آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم مالی غیرعمد زندان مرکزی شیراز بررسی شد.

در این طرح که از سوی کمیسیون‌های برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک و نیز کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا، در صحن ارائه شد، شوراییان به شهرداری شیراز اجازه دادند مبلغ ۱۰ میلیارد ریال را باهدف آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیرعمد زندان مرکزی شیراز که ساکن شهر شیراز هستند، پرداخت کند.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه این جلسه طرح یک فوریتی جمعی از اعضا را درباره دفن درگذشتگان اعم از فوت عادی و کرونایی بدون اخذ وجه در آرامستان بهشت احمدی تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ را که از سوی کمیسیون‌های سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا به صحن ارائه شده بود، بررسی کردند.

بر این اساس، شورای شهر شیراز به شهرداری اجازه داد با هدف رفاه حال خانواده درگذشتگان و همچنین در راستای تشویق شهروندان برای دفن درگذشتگان خود در آرامستان بهشت احمدی شیراز، در موضوعات تغسیل، تکفین، حمل، تدفین، تهیه و نصب سنگ قبر درگذشتگان در آن آرامستان، بدون اخذ وجه از محل ردیف های اعتباری مشخص، با عنوان تکمیل و بهسازی تأسیسات شهری و ساختمانهای شهرداری ناشی از حوادث و ایجاد ایستگاه‌های تست سنجش بیماریهای ویروسی (کرونا) تحت عنوان کفن و دفن اموات بلاصاحب و نیز برای سایر فوت یادشده اقدام کند.

در تبصره این مصوبه زمان پایان این مصوبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.

دستور کار بعدی شورای اسلامی شهر شیراز به اختصاص مبلغ چهار میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال برای پرداخت به گروه جهادی تغسیل و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا، اختصاص یافت.

اعضای شورای شهر، با بررسی این دستور کار به شهرداری شیراز اجازه دادند به منظور پرداخت مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ۸۰ نفر از اعضای گروه جهادی تغسیل و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا، از محل ردیف مشخص اقدام کند.

دیگر مصوبه اسلامی شهر شیراز به تقاضای کارسازی پیش پرداخت قرارداد مؤسسه حسابرسی آرین حساب شیراز، اختصاص یافت که با رای ۱۳ تن از اعضا به تصویب رسید.

اعضای شورا در ادامه سلب قابلیت استفاده عمومی از مقدار ۳۱ مترمربع عرصه جدول مجاور ضلع شمال پلاک ثبتی اوقافی ۸۲۰ /۴ بخش ۳ با کاربری محورهای تجاری – اداری و خدمات با غلبه فرهنگی را به تصویب رساندند.

همچنین ايراد فرمانداری شیراز به مصوبه سلب قابليت استفاده عمومی از مقدار ۱۶۸/ ۹۸ مترمربع عرصه مازاد بر عرض معبر پس از اجرای طرح مصوب توسط مراجع ذيصلاح و همچنين مقدار ۵۰/ ۵۵ مترمربع عرصه جدول متروک مجاور ضلع غرب پلاک ثبتي ۲۱۳۹/ ۵۶۶۸ بخش ۴ با كاربری مختلط (مسكونی- فرهنگی- گردشگری و تفريحی) بررسی، اصلاح و تصویب شد.

افزون بر این، ایراد دیگر فرمانداری شهرستان شیراز، به مصوبه سلب قابليت استفاده عمومی از مقدار ۴۶ /۹۵ مترمربع عرصه مازاد بر عرض معبر پس از اجراي طرح تفصيلی مصوب توسط مراجع ذيصلاح مجاور ضلع جنوب پلاك ۱۶۵۱/ ۸۲۰ بخش ۴ با كاربری تجاری - مسكونی بررسی، اصلاح و تصویب شد.

دیگر ایراد فرمانداری شیراز به سلب استفاده عمومی از مقدار ۹۹ / ۳۶ مترمربع عرصه مازاد بر عرض معبر پس از اجرای طرح تفصيلی مصوب توسط مراجع ذيصلاح مجاور ضلع جنوب پلاک ثبتی ۸۱۹ / ۱۶۵۱ بخش ۴ با كاربری تجاری - مسكونی نیز با کسب آرای لازم اصلاح شد.

در ادامه، شوراییان بودجه سال ۱۴۰۰ شورای اسلامی شهر شیراز، را بررسی کردند.

در نهایت، بودجه سال ۱۴۰۰ شورای اسلامی شهر شیراز به مبلغ ۷۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به شرح یک جلد دفترچه پیوست ممهور به مهر شورا به تصویب رسید.

آخرین دستور کار شورای اسلامی شهر شیراز به نامه سعید نظری عضو این شورا مبنی بر استفساریه موضوع شورای برنامه‌ریزی جشنواره شهروند برگزیده و ترکیب اعضای شورای اسلامی اختصاص یافت که در نهایت مقرر شد موضوع به‌منظور بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا ارسال شود.

انتهای پیام/س/ م

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: