کد خبر: ۱۴۴۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
بر اساس آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون قریب به ۱۷۸هزار نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.
به گزارش سرویس دریافت خبر اجتماعی و سلامت شیرازه، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتلای ۱۷۸ هزار نفر به کووید ۱۹ در فارس خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۳۸ هزار و ۲۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۵هزار و ۷۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

سید روح‌الله حسینی، افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۴۷۷مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۸۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۷ هزار و ۹۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۷۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی با بیان اینکه سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون جان خود را از دست دادند، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۲۴۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۷۱۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با اشاره به چالش هایی که هم اکنون در زمینه بیماری کووید ۱۹ قوت گرفته که علاوه بر مواجهه با موج جدید بیماری، شاهد ورود نوع جهش یافته انگلیسی به کشور نیز هستیم، تاکید کرد: در این شرایط لازم است بیش از گذشته نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشیم.

حسینی استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، پرهیز از حضور در دورهمی های خانوادگی و شستشوی و مرتب دست ها را مهم ترین توصیه ها در این زمینه برشمرد که لازم است جدی گرفته شود.

انتهای پیام/ س / م
برچسب ها: آمار ، کرونا ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: