کد خبر: ۱۴۴۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
یک عکاس حیات وحش پنگوئن نادر زردرنگی را کشف کرد که دانشمندان را گیج کرده و تصاویرش ده‌ها هزاربار منتشر شده است.
به گزارش سرویس رصد فضای مجازی شیرازه، یک عکاس، پنگوئنی را پیدا کرد که برخلاف دیگر پنگوئن‌ها سیاه و سفید نیست و زرد است. این پنگوئن که از خانواده King penguin است، در جزیره جورجیا در جنوب اقیانوس اطلس در شمال قطب جنوب زندگی می‌کند. پنگوئن‌ها سیاه و سفید هستند و مقداری رنگ زرد در گردن دارند، اما این پنگوئن کاملا زرد است.

پنگوئن زردرنگی که باعت تحیر جهانیان شد+ عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: این عکس‌ها متعلق به عکاس بلژیکی ایو آدامز است که این تصاویر را یک سال پیش، به طور خاص در دسامبر ۲۰۱۹ گرفته، اما تا ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ آن‌ها را منتشر نکرده است. آدامز در نامه‌ای به نشنال جئوگرافیک گفت: " باعث تعجب من شد که پنگوئن‌ها به سمت ما شنا کردند. ما برای چند دقیقه بسیار خوش شانس بودیم و من بسیار خوشحالم که از این تصاویر را گرفتم. "

پنگوئن زردرنگی که باعت تحیر جهانیان شد+ عکس

وی افزود: "من قبلاً هیچ پنگوئن زردی را ندیده و نه حتی درباره آن شنیده بودم. ۱۲۰ هزار پنگوئن در آن ساحل وجود داشت و این تنها پنگوئن زرد بود. وقتی فهمیدیم همه تجهیزات ایمنی را دور انداختیم و سریعا دوربین‌هایمان را برداشتیم تا عکاسی کنیم. "

پنگوئن زردرنگی که باعت تحیر جهانیان شد+ عکس

دی بورسما، زیست شناس و استاد دانشگاه می‌گوید: "اگر یک پنگوئن زرد ماده باشد، بسیار خوب است، زیرا برای هر ماده تقریباً سه نر وجود دارد، اما مردانی که به نظر متفاوت می‌آیند احتمال جفت گیری ندارند. "

وی تأکید کرد: "پنگوئن‌های با رنگ‌های مختلف به احتمال زیاد توسط مهر‌های پلنگی یا نهنگ‌های قاتل در قطب جنوب خورده می‌شوند؛ بنابراین فرصتی برای دیدن پنگوئن‌های بیشتر وجود ندارد. "

پنگوئن زردرنگی که باعت تحیر جهانیان شد+ عکس

انتهای پیام/م/ر

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: