کد خبر: ۱۴۴۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۶ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اعلام آخرین آمارهای کروناویروس در استان فارس، از بهبودی بیش از ۱۶۹ هزار بیمار مبتلا به کرونا در استان خبرداد.
به گزارش سرویس دریافت خبر سلامت شیرازه، عبدالرسول همتی به اعلام آخرین آمارهای کرونا ویروس در استان فارس پرداخت و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون، بیش از ۶۷۳ هزار تست شامل تست تشخیصی مولکولی و تست سریع برای مردم استان فارس انجام شده که ۶۳۹ هزار و ۷۰۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۵ هزار و ۳۱۱ بیمار، مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۳۳ هزار و ۴۷۷ مورد تست سریع انجام شده است، افزود: از این تعداد دو هزار و ۸۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۸ هزار و ۱۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

همتی همچنین از بهبودی ۱۶۹ هزار و ۹۶۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن دو هم استانی دیگر در اثر این بیماری کرونا طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را سه هزار و ۲۴۴ نفر اعلام کرد.

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را ۵۸۷ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

موارد ابتلا به کرونا در شهرستان های استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با اعلام موارد تجمعی ابتلا به کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: بیشترین آمار ابتلا به کروناویروس دراستان فارس مربوط به شیراز با ۸۶ هزار و ۹۲۹ مورد است و در سایر شهرستان های استان به ترتیب در کازرون چهار هزار و ۹۹۴ مورد، مرودشت چهار هزار و ۳۱۵ مورد، ممسنی سه هزار و ۱۷۴ مورد، داراب دو هزار و ۹۰۹ مورد، فیروزآباد دو هزار و ۸۷۸ مورد، آباده دو هزار و ۶۵۱ مورد، کوار دو هزار و ۵۵۲ مورد، است.

وی در ادامه اظهار کرد: سپیدان هزار و ۹۷۸ مورد، استهبان هزار و ۸۵۷ مورد، نی ریز هزار و ۷۶۰ مورد، کوهچنار هزار و ۷۵۷ مورد، لامرد هزار و ۶۶۳ مورد، قیروکارزین هزار و ۵۷۹ مورد، زرین دشت هزار و ۵۷۴ مورد، اقلید هزار و ۴۹۱ مورد، خرم بید هزار و ۴۰۸ مورد، رستم هزار و ۲۳۷ مورد، زرقان هزار و ۱۸۲ مورد، فراشبند هزار و ۱۶۸ مورد، پاسارگاد هزار و ۱۵۶ مورد، خرامه هزار و ۶۹ مورد، ارسنجان ۹۹۲ مورد، مهر ۸۴۲ مورد، سروستان ۶۸۰ مورد، بختگان ۶۵۱ مورد، بوانات ۵۹۶ مورد، بیضا ۵۷۶ مورد و سرچهان ۴۷۵ مورد مثبت ابتلا به کروناویروس شناسایی شده است.

همتی با اشاره شناسایی پنج مورد جدید مشکوک به کووید۱۹ با علائم بالینی ویروس جهش یافته موسوم به ویروس انگلیسی در شهرستان های کازرون، قائمیه، مرودشت و زرین دشت افزود: با کیت هایی که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار داده شده این موارد مثبت تشخیص داده شده اند، اما نمونه ها برای اطمینان بیشتر به انستیتو پاستور تهران ارسال شده و پس از قطعیت، به اطلاع مردم استان خواهد رسید؛ تا امروز ۹ مورد از ویروس جهش یافته در استان شناسایی شده که سه مورد از سوی انستیتو پاستور به عنوان مثبت قطعی معرفی شده و بقیه نمونه ها در دست بررسی و آزمایش است.

وی د پایان اظهار کرد: با توجه به قدرت بیماری زایی این ویروس، لازم است تمام مردم عزیز حساسیت بیشتری نسبت به آن داشته باشند، زیرا این ویروس علاوه بر میانسالان و سالمندان، جوانان و حتی کودکان را نیز درگیر می کند، بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی و جدی گرفتن دستورالعمل های بهداشتی، بیش از پیش مورد تاکید است.

 انتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: