کد خبر: ۱۴۴۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
استاندار فارس خواستار شد؛
عنایت‌الله رحیمی با بیان اینکه فارس دارای رتبه‌های خوبی در بسیاری از زمینه‌ها و حوزه‌هاست، گفت: باید تلاش بیشتری شود تا فارس در زمینه‌های دیگر هم ارتقا پیدا کند.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس با بیان اینکه بیش از۶۰ شهرک صنعتی فعال در استان وجود دارد، گفت: فعال بودن به معنای تکمیل همه زیرساخت‌های مقدماتی در آنها نیست و اینکه تصور شود اعتبار دولتی داریم که همه تعهدات را در شهرک‌های صنعتی حل کنیم، انتظاری غیرواقعی است و چنین اعتباری هم وجود ندارد اما اولویت‌بندی قطعا مهم است.

رحیمی با بیان اینکه شهرک صنعتی فارس، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و شرکت برق منطقه‌ای فارس پذیرفته‌اند که در این باره اقدامات لازم را انجام دهند، تصریح کرد: اینکه تصور کنیم میلیاردها تومان برای هر بخش از شهرک صنعتی اختصاص دهیم با واقعیات ردیف‌های اعتباری منطبق نیست.

استاندار فارس به یکی از دستورکارهای این جلسه مبنی بر وجود اختلاف بین تعاون روستایی، غله و اداره کل مالیات استان اشاره کرد و ابرازداشت: به نظر می‌رسد طرفین در وادی ابهام باشند، لذا در صورت قصور مدیریت باید برخورد لازم انجام شود و به گونه‌ای برنامه ریزی نشود که مجموعه تعاونی ها حسابی از صنعتگران را تعطیل کنند.

تلاش برای ارتقای استان فارس در همه حوزه‌ها/ پتروشیمی شیراز اولویت مصرف خود را به فارس اختصاص دهد
رحیمی به کد آی آر سی ویژه سلامت در صنعت که از دیگر دستور کارهای این جلسه بود هم اشاره کرد و افزود: یک پیشنهاد عملی مشخص به استانداری فارس در این باره اعلام یا یک طرح منسجم قابل قبول و اجرایی که سلامت جامعه را حفظ می‌کند، ارائه شود.

وی با بیان اینکه این موضوع با تک نگاری‌ها به دنبال نمی‌رسد بلکه باید در قالب یک طرح تصمیم گیری کرد، به مشکل مواد اولیه کارخانجات لبنیاتی اشاره و تاکید کرد: باید در یک نشست مشترک این مهم بررسی شود و گر مشکل قیمت وجود داشته باشد، قول می‌دهیم که قیمت مصوب در استان داشته باشیم.

استاندار فارس همچنین در این جلسه از پتروشیمی شیراز خواست تا اولویت مصرف را ابتدا به خود استان فارس اختصاص دهد و تصریح کرد: شخصا حاضر به همکاری برای حضور مدیران هر کدام از صنایع که دارای مشکل هستند با وزیر صمت هستم.

رحیمی با بیان اینکه فارس دارای رتبه‌های خوبی در بسیاری از زمینه‌ها و حوزه‌هاست، گفت: باید تلاش بیشتری شود تا فارس در زمینه‌های دیگر هم ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/ر/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: