کد خبر: ۱۴۴۹۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان؛
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: از جمله ثمراتی که خروج کارخانه روغن نباتی از سطح کلان شهر شیراز دارد کاهش آلودگی در این شهر است.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، امروز آئین کلنگ زنی طرح انتقال کارخانه روغن نرگس شیراز و عملیات اجرایی انتقال این کارخانه به منطقه ویژه اقتصادی شیراز انجام شد.

کلنگ زنی که از اعلام برای انتقال تا اجرای آن، سالها به طول انجامید و عاقبت امروز با حضور معاون وزیر صمت اجرایی شد.

اما حال باید دید روند ساخت این کارخانه در مدت زمان عنوان شده از سوی مدیران این واحد تولیدی انجام خواهد شد یا روند ساخت مکان جدید نیز همانند اقدام به جابه‌جایی سالیان درازی به طول می انجامد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور در این آئین، اظهار کرد: با توجه به میزان آلایندگی این صنعت یکی از مطالباتی که در سطح استان فارس و به خصوص در کلانشهر شیراز وجود داشت، جابجایی صنایع آلاینده از جمله روغن نباتی شیراز به خارج از فضای شهری بود.

عباس تابش با بیان اینکه وزارت صمت، استانداری فارس و سرمایه گذار بخش خصوصی در تلاش هستند تا با فراهم کردن مقدمات ساخت سریع‌تر کارخانه روغن نباتی زمینه انتقال آن را در کوتاه‌ترین زمان و طی سه سال آینده به خارج از شهر شیراز فراهم کنند، افزود: از جمله ثمراتی که خروج کارخانه روغن نباتی از سطح کلان شهر شیراز دارد کاهش آلودگی در این شهر است.

وی با اشاره به ایجاد زمینه استقلال در تولید روغن خام این کارخانه و همچنین عدم واردات روغن خام در کشور فراهم خواهد شد، تصریح کرد: توانمندی استان فارس در زمینه تولید روغن عاملی برای استقلال در تولید است.

وی عنوان کرد: برطرف کردن نیاز داخلی و تأمین کالای استراتژیک کشور نیز از جمله ثمراتی است که این کارخانه به همراه خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در پایان اظهار کرد: ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و جلب سرمایه گذاری از جمله نکاتی است که بایستی در ایجاد کارخانه‌های جدید مد نظر فعالین اقتصادی قرار گیرد.

انتقال کارخانه نرگس شیراز علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی موجب توسعه کسب و کار، افزایش تولید و اشتغال می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز با تاکید بر ضرورت رعایت مسائل زیست محیطی وجلوگیری از آلایندگی ها در فرآیند تولید شرکت روغن نباتی شیراز گفت: عملیات اجرایی طرح انتقال و احداث کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به مساحت ۸.۴ هکتار توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۱۷۸۰ میلیارد تومان و اشتغال یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم آغاز شد.

حمید رضا ایزدی با بیان این که ظرفیت سالیانه تولیدات این کارخانه در طرح جدید ۱۸۰ هزار تن در سال است، ادامه داد: تولید و بسته بندی محصولات تولیدی در این کارخانه شامل انواع روغن مایع آفتابگردان، سرخ کردنی، روغن نیمه جامد تصفیه شده آفتابگردان، مارگارین مایع و کره کاکائو ویژه صنوف، صنایع و خانوار می‌ شود که با بهره برداری از این طرح انتقالی مقدار تولید به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به این که انتقال کارخانه نرگس شیراز علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی موجبات توسعه کسب و کار، افزایش تولید و اشتغال را فراهم می کند، اظهار کرد: به دنبال راه‌اندازی کامل و بهره‌برداری از این واحد تولیدی جهش قابل توجهی را در بخش تولید روغن گیاهی غذایی در سطح استان شاهد خواهیم بود که نیاز فارس و جنوب کشور را تامین می کند.

رئیس صمت فارس در پایان به قابلیت ها و ظرفیت های تولید و اشتغال استان اشاره و بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی و غذایی در فارس می‌تواند جهش تولید در بخش‌های دیگر و همچنین رونق اشتغال و سرمایه گذاری را رقم بزند.

انتهای پیام/س/م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: