کد خبر: ۱۴۵۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۵ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
از ابتدای شیوع کرونا؛
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، از افزایش موارد ابتلا در شیراز به مرز ۸۸ هزار مورد خبر داد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۶۵۲ هزار و ۸۳۱ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۷۷ هزار و ۴۵۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۱ هزار و ۴۴۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۳۴۹ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۰ هزار و ۸۰۸ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی همچنین از بهبودی ۱۷۱ هزار و ۹۳۸ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: هم اکنون ۵۸۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 همتی با اعلام جان باختن چهار هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه هزار و ۲۸۰ نفر اعلام کرد.

اعلام آمار مبتلایان کووید۱۹ در شهرهای استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آمار بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع بیماران شناسایی شده ۸۷,۶۷۳ مورد مربوط به شیراز، ۵,۰۷۰ مورد کازرون، ۴,۴۱۵ مورد مرودشت، ۳,۲۳۵ مورد ممسنی، ۲,۹۵۷ مورد داراب، ۲,۹۰۳ مورد فیروزآباد، ۲,۶۶۸ مورد آباده، ۲,۵۷۷ مورد کوار، ۱,۹۸۷ مورد سپیدان، ۱,۸۷۶ مورد استهبان، ۱,۸۲۲ مورد کوهچنار، ۱,۸۰۱ مورد نی ریز، ۱,۷۳۶ مورد لامرد، ۱,۶۰۷ مورد زرین دشت، ۱,۶۰۵ مورد قیر و کارزین، ۱,۵۰۳ مورد اقلید، ۱,۴۵۱ مورد خرم بید، ۱,۲۵۸ مورد رستم، ۱,۲۰۸ مورد زرقان، ۱,۱۸۲ مورد فراشبند، ۱,۱۷۸ مورد پاسارگاد، ۱,۰۷۷ مورد خرامه، ۱,۰۲۸ مورد ارسنجان، ۸۸۸ مورد مهر، ۶۸۶ مورد سروستان، ۶۶۴ مورد بختگان، ۵۹۷ مورد بوانات، ۵۸۱ مورد بیضا و ۴۷۵ مورد مربوط به سرچهان بوده است.
آمار مبتلایان به کووید۱۹ در شیراز به مرز ۸۸ هزار مورد رسید

همتی با هشدار نسبت به اینکه در روزهای پایانی سال هستیم و مراجعه مردم به مراکز پرتردد و شلوغ و استفاده از وسائط نقیله عمومی افزایش یافته است؛ از عموم مردم استان خواست تا ضمن جدی گرفتن استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شست و شوی دست ها، سلامت خود و عزیزانشان را حفظ کرده تا بتوان شاهد روزهای بهتری بود.

انتهای پیام/س / م
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: