کد خبر: ۱۴۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷ - ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
رئیس کل دادگستری فارس:
اولین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در سال جاری با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان عمومی و انقلاب شیراز، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، فرماندار شیراز و سایر اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال برگزار و ضمن برنامه ریزی مختلف در این خصوص، پیگیری مصوبات جلسات قبل شورای حفظ حقوق بیت المال در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در این نشست  به موضوع برخورد با ترک فعل مدیران دستگاه های اجرایی در راستای تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه تأکید کرد و گفت: در تخریب و تصرف اراضی و ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی زارعی بعضاً یا پرونده ای تشکیل نشده و یا با تأخیر چند ساله این اتفاق می افتد و مشمول مرور زمان می شود که  این امر مصداق واقعی ترک فعل از سوی مدیران می باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس  در اولین نشست حفظ حقوق بیت المال در سال جاری تصریح کرد: اولویت اصلی دستگاه قضایی استان فارس برخورد بازمین خواران، متصرفین اراضی ملی و کسانی است که با اقدامات غیر قانونی خود اراضی ملی را تصرف و یا  زمینه تغییر کاربری های غیر مجاز اراضی زراعی و باغی را فراهم می کنند است نه تخریب آلونک های حاشیه شهر و در این راستا با متعرضین به اموال بیت المال قاطعانه و در چارچوب قانون برخورد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی  به موضوع کاهش بارندگی های استان فارس در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرائی از جمله آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان پیش بینی، برنامه ریزی و اقدامات  لازم را به منظور تابستان و فصل کم آبی سال جاری داشته باشند و در این زمینه مدیریت بحران نمایند. 

سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس نیز  از اجرای طرح شناسایی، پیگیری و برخورد قانونی با متخلفین و افراد سودجویی خبر داد که با اقدامات غیر قانونی خود زمینه ساخت و ساز های غیرمجاز را فراهم آورده و یا با تخریب و تصرف اراضی ملی سبب تغییر کاربری های  غیر مجاز اراضی زراعی شده اند.

 وی در ادامه بر ضرورت همکاری سایر نهادها و دستگاه های مرتبط در این زمینه تأکیدکرد و گفت: لازم است دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان فارس با ادارات و دستگاه های متولی در اجرای دقیق طرح شناسایی، پیگیری و برخورد با متخلفین ساخت و سازهای غیر مجاز و تخریب و تصرف اراضی ملی بویژه  تغییر کاربر ی های غیر مجاز اراضی زراعی در حاشیه شهر در چارچوب قانون اهتمام لازم را داشته باشند. 

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با تبیین نقش واحدهای صنفی معاملات املاک در تغییر کاربری غیر مجاز، تقسیم و فروش اراضی زراعی و باغها، خواستار ساماندهی و نظارت مستمر بر فعالیت صنوف قانونی و تعطیلی بنگاه ها و معاملات املاک غیر مجاز شد.

بحرینی در پایان تأکید کرد: لازم است دستگاه های اجرایی متولی امر در راستای عمل به وظایف قانونی خود اقدامات لازم را انجام دهند و در صورت اهمال دستگاه های اجرایی در انجام وظایف قانونی، مطابق با دستورالعمل " نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن"مراتب پیگیری، تعقیب قضایی و  برخورد قانونی  اعمال خواهد شد.


انتهای پیام/ع/ر
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: