کد خبر: ۱۴۶۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
مدیرمخابرات منطقه فارس؛
ایزدی گفت: اکنون در همه شهر ها پوشش همراه اول و تلفن ثابت را داریم، در برخی از محلات شهر ها مخصوصا شیراز برای نصب سایت با مشکل ممانعت مردمی رو برو هستیم، تاجایی که امکان داشته باشد داخل منازل برای دایر کردن سایت وارد نمی شویم اما در برخی از محلات به دلیل نبود فضای کافی مجبور به این کار هستیم.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، فرشید ایزدی مدیرمخابرات منطقه فارس در نشستی با حضور خبرنگاران با تبریک هفته ارتباطات و روابط عمومی گفت: رشد تکنولوژی در صنعت مخابرات و it بسیار سریع است و تغییر فناوری ها در این عرصه سریع رخ می دهد به نوعی که بعد از به وجود اومدن کرونا، این عرصه شتاب بیشتری گرفته و نیاز است تا سرویس ها بروز شود برای اینکه نیاز های اجتماعی خودشان را تطبیق دهند. 

وی افزود: عملا یک نهضت تکنولوژی در ایران راه افتاده است و در غیاث با کل دنیا، در ایران پا به پای سایر کشور ها در حال پیش روی هستیم. 

ایزدی با بیان اینکه طبق آمار رسمی بین المللی نیمی از مردم جهان به اینترنت دسترسی ندارند، اظهار داشت: که این آمار در کشور ما صدق نمی کند لذا هم به بخش دولتی و هم به بخش خصوصی توانسته است، محدودیت ها را برطرف کند.

مدیر مخابرات منطقه فارس با اشاره به اینکه اکثر موفقیت هایی که امروزه رخ می دهد، برپایه محور فناوری و آی تی است، بیان داشت: سعی شده در سال های گذشته، فاصله طبقاتی دیجیتالی کاهش پیدا کند و این فاصله بسیار کاهش داشته است. 

مفهوم ارتباط در عصر کنونی تغییر کرده است

این مقام مسئول تصریح کرد: عملا مفهموم ارتباط از وویس (صدا) به دیتا تغییر پیدا کرده و اگر در روستاها صحبتی از قطع ارتباط می شود، به معنی این است که متقاضی اینترنت پرسرعت هستند. 

وی بابیان اینکه ذائقه مردم  تغییر پیدا کرده و به یک ارتباط ویس ساده راضی نمی شوند، تاکید کرد: نیازمندی ها افزایش پیدا کرده و خیلی از فعالیت ها بر پایه این بستر استوار شده است؛ نیاز به جایی رسیده که دولت ها و کشور ها را وادار می‌کند که در توسعه فناوری فعالیت خود را افزایش دهند.

بنابه گفته مدیر مخابرات منطقه فارس،  تلاش شده است که در استان فارس و با توسعه، بخشی از این نیاز ها را برطرف کنیم لذا یک سری فناوری هم در راه است و نیازمند این هستیم که  زیرساخت ها تقویت شود. 

ایزدی افزایش و توسعه شبکه‌ها را نیازمند سرمایه‌گذاری درون سازمانی دانست و خاطرنشان کرد: جمع آماری پرسنل مخابرات اعم از کارمند و بازنشسته ۱۵۰هزار نفر نیرو است؛ این درحالی است که ۱۸ سال تعرفه مخابرات تغییر نکرده و به نظر می رسد افرایش تعرفه تلفن می تواند تحولات خوبی را رق بزند.

ثبت ۴۴ هزار شماره جدید تلفن ثابت

این مقام مسئول فعالیت های سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و گفت: در زمینه توسعه شبکه تلفن ثابت ۴۵ پروژه در شهرستان شیراز و ۴۴ پروژه در شهرستان های دیگر اجرا و به اتمام رسیده است لذا در کل استان ۴۴ هزار شماره جدید اضافه شده که اکنون یک میلیون و ۵۶۰ هزار شماره مشترک تلفن ثابت فعال داریم. 

وی اضافه کرد: شرکت مخابرات منطقه فارس بنا به  تعهدی که نسبت به مرکز داشته عمل کرده و شاهد افزایش ۱۰۳ درصدی هستیم؛  ۳۱.۵ درصد ضریب نفوذ تلفن است که در میانه جدول کشوری قرار گرفته اینم. 

ایزدی توسعه فیبرنوری و خدمات اینترنت را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در فیبر نوری و fftth که ۳ هزار و ۶۶۳ مورد افزایش داشته ایم و در ADSL (اینترنت خانگی) ۶۷ هزار و ۷۰۰ مشترک جدید را در مخابرات دایر کرده ایم لذا نسبت به سال ۱۳۹۸ جهش داشته ایم.

مدیر مخابرات منطقه فارس ضمن اشاره به این مورد که برای اینکه شبکه های مخابراتی را تقویت کنیم باید شاه راه های ارتباطی را ارتقا بدهیم لذا ۱۹۰ نقطه را در پروژه های تعریفی ارتقا داده شده است. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در پهنای باند شبکه دیتا از ۲۲ لینک به ۴۸ لینک رسیده ایم که شاهد جهش ۲ برابری هستیم و ظرفیت زیر بار شبکه از ۹۲ گیگ به ۲۱۳ گیگ رسیده است.

وی با بیان اینکه ۱۴۲ سایت جدید همراه اول در استان فارس احداث شده است، گفت: ۳۷۹ سایت به پهنای باند بالاتر (3g و 4g) ارتقا پیدا کردند لذا مبلغ ۲۷۵ میلیارد تومان در زمینه توسعه سرمایه گذاری و هزینه شده است که ضریب نفوذ همراه اول در فارس ۸۶ درصد است. 

به گفته ایزدی، به دلیل افزایش تعداد مشترکین درآمد افزایش داشته اما به دلیل هزینه های بالا، سودی در پی نداشته است؛ ۳ هزار متقاضی اکنون برای دریافت خدمات تلفن ثابت در دست اقدام هستند و طبق قانون موظف هستیم بعد از یک ماه از ثبت درخواست خط تلفن دایر شود اما ممکن است به دلیل نبود زیر ساخت در برخی از مناطق این مدت طولانی تر شود. 

برای راه اندازی سایت تلفن همراه در محلات شیراز با ممانعت مردم روبرو هستیم

مدیر مخابرات منطقه فارس در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر عدم پوشش آنتن دهی  در برخی از شهر ها گفت: اکنون در ۱۰۰ درصد شهر ها پوشش همراه اول و تلفن ثابت را داریم؛ در برخی از محلات شهر ها مخصوصا شیراز برای نصب سایت با مشکل ممانعت مردمی رو برو هستیم، تاجایی که امکان داشته باشد داخل منازل برای دایر کردن سایت وارد نمی شویم اما در برخی از محلات به دلیل نبود فضای کافی مجبور به این کار هستیم.

وی ادامه داد: دکل ها مشکلی برای انسان ها ایجاد نمی کنند اما وقتی با شهروندان برای نصب دکل و پوشش کامل آنتن دهی صحبت می کنیم به نتیجه ای نمی رسیم؛ در محلات کیان آباد، محلاتی، شهرک بهشتی، کوهسار، میانرود، شهید آقایی، شهرک آرین و شهرک گلستان شهر شیراز با مشکل جدی روبرو هستیم و در صورت همکاری شهروندان برای نصب سایت آمادگی کامل داریم. 

ایزدی با بیان اینکه اگر فردی مطلع شد که در نقاطی از جمع کننده و یا تکرار کننده استفاده می کنند به سامانه ۱۹۵ اطلاع دهند، گفت: اگر منطقه ای آنتن دهی همراه اول ندارد، هرچه تعداد تماس به ۹۹۹۰ تماس بگیرند آن منطقه در اولویت ایجاد سایت قرار می گیرد، تعداد سرقت ها نسبت به سال ۹۶ به میزان سه برابر رسیده است.

این مقام مسئول، رسیدن شیراز به تکنولوژی 5G را با افزایش دکل همراه دانست و افزود: سه هزار و ۴۱۶ روستا دارای ارتباط داریم که یک هزار و ۱۱۸ روستا دارای ارتباط اینترنت ثابت هستند و در بیش از سه هزار شعبه انتخاباتی استان، ۹۸درصد پوشش تلفن ثابت، ADSL و تلفن همراه داریم.

مدیر مخابرات منطقه فارس با اشاره به اینکه در کد دستوری USSD *2020# خدمات تلفن ثابت ارائه می شود، گفت: نمونه خدمات در این سامانه پرداخت آسان قبض، رفع خرابی تلفن و خدمات تلفن ثابت است و سامانه ۲۰۱۱۷ برای خرابی تلفن ثابت، سامانه ۲۰۰۰ هم برای واریز قبض تلفن ثابت راه اندازی گردیده است.

انتهای پیام/ح/ر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: