کد خبر: ۱۴۷۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۵ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۰
مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق فارس بر ضرورت مدیریت مصرف برق در دستگاه‌ها و سازمان‌های عمومی اداری این استان در فصل تابستان پیشرو تاکید کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، فرشید رستمی مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق فارس گفت: با توجه به کاهش میزان بارندگی و بدنبال آن کاهش تولید برق آبی و همچنین افزایش قابل ملاحظه دمای هوا شرایط تامین برق در تابستان پیش رو بسیار سخت و دشوار شده، با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از مصرف انرژی برق در ماه‌های گرم مربوط به بار‌های سرمایشی و خصوصا در بخش عمومی اداری بوده، از این رو رعایت الگوی مصرف برق و کاهش مصرف در جهت تداوم تامین برق از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌ها بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه مصرف صحیح و بهینه برق در ساختمان‌های اداری می‌تواند زمینه ساز اصلاح الگوی مصرف در جامعه باشد، افزود: بی شک همراهی و مشارکت این گروه از مشترکان تاثیر به سزایی در کاهش پیک بار شبکه خواهد داشت.

این مقام مسئول در ادامه از کلیه سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که دارای مولد اضطراری و خود تامین هستند، درخواست همکاری و بکارگیری از این پتانسیل در ساعات اوج مصرف کرد.

رستمی به برخی از راهکار‌های مفید و موثر در مدیریت مصرف برق در بخش اداری اشاره کرد و گفت: استفاده از روشنایی طبیعی در طول روز، استفاده از دور کند کولر‌های آبی، تنظیم درجه ترموستات کولر‌های گازی و سایر سیستم‌های سرمایشی روی دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد، سرویس و تمیزکردن سالیانه سیستم‌های سرمایشی جهت افزایش بازده آنان و نصب سایبان روی کولر‌های آبی و کندانسور کولر‌های گازی از جمله روش‌های مفیدی هستند که می‌توانند تا حد زیادی به کنترل و مصرف بهینه انرژی برق در سازمان‌های اداری و دستگاه‌های اجرایی کمک کنند.

این مقام مسئول، استفاده از دو درب یا درب‌های اتوماتیک ورودی ساختمان جهت جلوگیری از اتلاف انرژی، خاموش کردن وسایل سرمایشی و روشنایی و وسایل برقی پس از اتمام کار اداری و نظارت مستمر بر اجرای آن، درزبندی و عایق‌کاری اطراف پنجره‌ها و درب‌ها جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده ازپنجره‌های دوجداره را از دیگر مواردی برشمرد که می‌تواند در مدیریت مصرف انرژی در طول سال و به‌ویژه در ایام پیک بار تابستان مفید واقع شوند.

رستمی، بر عدم استفاده از تجهیزات غیرضروری (به خصوص تجهیزات برقی پر مصرف) در ساعات اوج بار تاکید کرد وگفت: استفاده از روشنایی موضعی (بجای روشن کردن کل محیط)، به کارگیری لامپ‌های کم مصرف و LED، استفاده از روشنایی هوشمند یا نصب سنسور در راهروها، سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ‌ها و انبار‌ها جهت خاموش نمودن سیستم روشنایی در صورت عدم حضور افراد، بسته بودن درب‌ها و پنجره‌ها در زمان روشن بودن سیستم‌های سرمایشی راه حل‌های موثری هستند که باعث می‌شود در مصرف برق تا حد زیادی صرفه جویی شود.

انتهای پیام/ ع

برچسب ها: برق ، شیراز ، شیرازه ، ادارات
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: