کد خبر: ۱۴۷۱۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰
ویژه برنامه‌های دهه کرامت با محوریت قرار دادن احمد ابن موسی شاه‌چراغ (ع) در استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و ایثار شیرازه، حجت الاسلام والمسلمین حسین امیدی مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس گفت: هشت کمیته برای گرامی داشت دهه کرامت در استان فارس تشکیل شده و این کمیته‌ها هرکدام با برنامه ریزی‌ها و اهدافی که دارند در حال فعالیت اند.


امیدی اضافه کرد: از جمله برنامه‌هایی که قرار است در دهه کرامت در استان فارس محور فعالیت‌های این دهه باشد گرامی داشت جایگاه و مقام احمد ابن موسی (ع) خواهد بود این در حالی است که برخی از هم استانیان تاکنون شناخت جامعی در خصوص جایگاه و فضائل این امام زاده واجب التعظیم نداشته‌اند.

وی ادامه داد: یکی از مطالباتی که در استان فارس وجود دارد این است که اطلاع رسانی در دهه کرامت توسط ارکان مختلف جامعه صورت بگیرد و بتوان با استفاده از ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای در استان فارس و همچنین بهره برداری از ظرفیت روابط عمومی‌های استان فارس بتوان نسبت به اطلاع رسانی جامع در این دهه اقدام کرد.

امیدی اضافه کرد: در دهه کرامت مقرر شده تا در ١٢٠٠ مسجد استان فارس و با استفاده از ظرفیت ١٠٠ هزار جوان مسجدی برنامه‌های دهه کرامت اجرایی و برگزار شود.

به گفته این مقام مسئول تمامی برنامه‌های که در دهه کرامت اجرایی می‌شود با محوریت امین ولایت خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلامی معاون فرهنگی آستان احمدی و محمدی (ع) نیز در این جلسه گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته از ٣٢ دستگاهی که در کارگروه دهه کرامت عضویت دارند تبدیل به ٨ کمیته شده‌اند و مصوباتی که قرار است در این کمیته‌ها تصویب شود پس از نهایی شدن در اختیار استانداری قرار خواهد گرفت و به زودی منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: تمامی برنامه‌هایی که قرار است در دهه کرامت اجرایی شوند با محوریت امین ولایت است و در این دهه شاهد اجتماع زنان احمدی، اجتماع یک هزار و ۵٠٠ خادم حرم، جشنواره چهلچراغ، تجلیل از خانواده شهدا و … خواهیم بود.

انتهای پیام/ع/ر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: