کد خبر: ۱۴۷۲۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را یکی از مولفه های اساسی افزایش قدرت بازدارندگی عنوان کرد و گفت: قطعاً پیشرفت، خلاقیت و افزایش کیفیت تولیدات این سازمان، پیشرفت سلاح ها و تسلیحات نظامی و دفاعی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، خطوط تولید باتری‌های فوق سنگین نیروگاهی و کششی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع و جمعی از مسئولان ارشد نیروهای مسلح افتتاح و راه اندازی شد.


سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آیین افتتاح این پروژه ها با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدا، شهدای صنعت دفاعی به ویژه شهدای مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع اظهار داشت: این دستاوردها حاصل تلاش های چندین ساله جهادگران صنعت دفاعی در سازمان « توان » است که مجموعه ای از ذخیره سازه ها و تأمین کننده های انرژی سامانه ها و همه تجهیزات مورد نیاز بخش های  نیروهای مسلح و کشور در حوزه نیروگاهی و همه سازمان هایی که نیازمند توان و انرژی هستند را شامل می شود.

وی با بیان اینکه مجموعه های بازدید شده در این صنعت در لبه فناوری جهانی قرار دارد گفت: دانشمندان جوان و مدیران ارزشمند صنعت دفاعی کار بزرگی را در این سازمان به منصه ظهور رساندند و موفق شدند به پیچیده ترین و دشوارترین فناوری در حوزه انرژی  دست پیدا کنند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه به لحاظ سطح و ارزشمندی،  تولید انرژی در مقیاس قابل سنجش با هزینه، حجم و کیفیت تجهیزات نیروهای مسلح در این سازمان کاملا رشد داشته است گفت: به لحاظ کمیت مجموعه تولیدات سازمان توان طی 5 سال گذشته رشد 10 برابری داشته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تولیدات مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع  در بسیاری از محصولات، کشور را از واردات بی نیاز کرده است تصریح کرد: انشالله این مسیر با برنامه ی 4 ساله ای که تدوین شده است با دقت و سرعت ادامه پیدا خواهد کرد و قطعا بخش های مولد انرژی که در این مجموعه تولید و مورد بهره برداری قرار میگیرد در دقت تسلیحات و تجهیزات نیروهای مسلح تاثیرات چشمگیری را خواهد داشت.

سرلشکر باقری با بیان اینکه همه مجموعه های دفاعی و نظامی به تولیدات سازمان توان وابستگی دارند گفت: عملکرد مجموعه سازمان توسعه منابع انرژی نقش مهم و مؤثری در ارتقای قدرت دفاعی نیروهای مسلح دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نبرد امروز مردم فلسطین با رژیم غاصب صهیونیسی گفت: نبرد حق و باطل در طول تاریخ همواره وجود داشته است؛ دائمی است و در هر زمانی شکل و شمای خاص خود را داشته است.

سرلشکر باقری افزود: مردم فلسطین امروز  به جای سنگ از گلوله و راکت استفاده می کند و جنایات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیسی را در بعد نظامی و استفاده از تکنولوژی می دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت لوای مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا پرچمدار جبهه مقاومت است گفت: هیچ فرصتی را نباید از دست داد و با همت مضاعف تمامی راه های منتج به پیشرفت و اعتلای قدرت بازدارندگی را باید گسترش و توسعه داد؛ چرا که دشمن نیز دائماً در حال به روز کردن خود در زمینه نظامی است.

سرلشکر باقری سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع را یکی از مولفه های اساسی افزایش قدرت بازدارندگی عنوان کرد و گفت: قطعاً پیشرفت، خلاقیت و افزایش کیفیت تولیدات این سازمان، پیشرفت سلاح ها و تسلیحات نظامی و دفاعی را به همراه خواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای حمایت همه جانبه و برداشتن موانع تولید در این سازمان به کار خواهیم بست گفت: در کنار محصول و تولیدات فیزیکی و مادی منحصر به فرد، از جوانان و دانشمندانی که در طراحی، ساخت و تولید این محصولات نقشی اصلی را به عهده داشته اند نباید غافل شد و بنابر تأکید مقام معظم رهبری همواره باید به تلاش و همت سرمایه های انسانی ارج نهاد و قدردان آنها بود.
 
انتهای پیام/ع
منبع: فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: