کد خبر: ۱۴۷۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
می‌توانست بگوید «چون جانبازم»، ولی نگفت. می‌توانست بگوید «به خاطر مجروحیت دستم»، ولی نگفت. اما به دستش اشاره کرد و گفت «به خاطر معلولیتم».
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، در اوج مناظره اول انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهور، هنگامی که حملات و پاسخ های مستدل زاکانی به همتی سبب به چالش کشیدن رئیس بانک مرکزی دولت روحاتی شد، این کاندیدا مورد حمایت اعتدالیون و اصلاح طلبان در اظهاراتی توام با عصبانیت بیان کرد: آقای زاکانی! خواهش می‌کنم از پوششی دربیایید. اصلا شما اقتصاد نمی‌دانید. اصلا دو کلاس اقتصاد خواندید؟ در پزشکی هسته‌ای هم که معلوم است چطوری مدرک گرفتید! دهان من را باز نکنید که این چیزها را بگویم. من می‌خواهم محترمانه صحبت کنم.

بیشتر بخوانید:

مهرعلیزاده و همتی هیچ برنامه‌ای ارائه ندادند

مناظره از منظر روزنامه‌ها؛ آنچه گفته شد و آنچه گفته نشد


دقایقی بعد زاکانی در پاسخ به اتهامات همتی بیان کرد: می‌فرمایند محل تحصیل بنده کجاست؟ بنده در دانشگاه علوم پزشکی تهران درس خواندم، اگر شما به خارج از کشور رفتیم و تحصیل کردید و برگشتید، بنده کنکور امتحان دادم و رزیدنت شدم و بخاطر اینکه دستم معلولیت داشت مجبور شدم به پزشکی هسته‌ای بروم. اگر می‌دانید این مسئله را نگویید و اگر این موضوع را نمی‌دانید،‌ حالا بدانید و دیگر تکرار نکنید.

بعد از این اظهارات بود که به یکباره دست مجروح دکتر زاکانی خبرساز شد و کاربران فضای مجازی درباره آن به اظهار نظر پرداختند.


 
محمد سرشار در توئیتی نوشت: آموزنده‌ترین بخش مناظره اول وقتی بود که آقای زاکانی حاضر نشد بگوید جانباز است و افتخار دفاع از اسلام و ایران را خرج تبلیغات انتخاباتی کند.
او نوجوان بود که به جبهه رفت و ۱۸ ساله بود که جانباز شد.
جانبازی به او اجازه نداد به ورزش موردعلاقه‌اش کشتی و رشته تحصیلی مطلوبش بپردازد.
 

 
در همین حال جواد نیکی ملکی از فعالین شبکه های اجتماعی نیز نوشت: در توئیتی با اشاره به سخنان زاکانی در مناظره نوشت: می‌توانست بگوید «چون جانبازم»، ولی نگفت. می‌توانست بگوید «به خاطر مجروحیت دستم»، ولی نگفت. اما به دستش اشاره کرد و گفت «به خاطر معلولیتم».
 

 
کاربر دیگری به نام حاج حیدر در توئیتی نوشت: زاکانی نخواست جانبازی ۵۰ درصدی خودش را به رُخ بکشد یا منّتی بگذارد و صرفاً با گفتن معلولیت دستش، از موضوع عبور کرد. نمونه‌ای از شاگرد پرورش یافته‌ی مکتب خمینی(ره)
 

 
سعید صدرائیان از فعالین رسانه نیز نوشت: حتی در حد یک واژه و اسم جانبازی حاضر به هزینه کردن فداکاری هایش در مناظره نیست، می گه معلولیت دستم #حاج علی دوست داشتنی
 

 
علیرضا نادعلی از فعالین فرهنگی نیز طی توییتی نوشت: سه نفر را دیدم با دست های شبیه هم، دست ولی، دست سلیمانی و دستی که صاحب با حیایش نگفت جانبازم، گفت معلول ...
 

 
حبیب ترکاشوند از فعالین رسانه ای نیز نوشت: دکتر #زاکانی در مناظره اول و در پاسخ بداخلاقی همتی حتی حاضر نشد بگوید جانباز 50 درصد است و از واژه معلولیت استفاده کرد تا بهانه به دست معاندین نده.
جالب است بدانید زاکانی یا به قول بچه رزمنده‌ها «حاج علی»،62 ماه حضور داوطلبانه در جبهه و شرکت در 15 عملیات بزرگ در کارنامش هست

در ذیل بخشی دیگر از واکشن فعالین شبکه های اجتماعی به دست مجروح علیرضا زاکانی را مشاهده می کنید:
 


مطالب مرتبط
برچسب ها: انتخابات ، شیرازه ، زاکانی
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: