کد خبر: ۱۴۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
نماینده مجلس در گفتگو با «شیرازه»؛
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور امروزه با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های فوق‌العاده در حالت یک سکون قرار گرفته و ناامیدی در جامعه موج می زند که تنها راه رشد شکوفایی کشور به دست خود مردم است.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، اهميت و جايگاه ويژه انتخابات موجب شده که دشمنان نظام اسلامی، تمامی تلاش خويش را به کار بگيرند تا مردم را نسبت به شرکت در انتخابات دلسرد و مأيوس نمايند تا بدين وسيله نظام را از اين پشتوانه قوی محروم سازند و بتوانند در روند حرکت نظام خلل وارد نمايند از اين رو برای خنثی نمودن توطئه دشمنان بايد تدابير و راهکارهایی انديشيد که انگيزه مشارکت مردم در انتخابات افزايش یابد و زمينه حضور حداکثری آنان فراهم گردد.

اما در ابتدا باید دید معیارهای یک انتخاب درست و اصلح چیست و مردم چگونه باید کاندیدای خود را برگزینند.

به همین دلیل «پایگاه تحلیلی خبری شیرازه» در ادامه سلسله گفتگوها به سراغ نمایندگان، نخبگان سیاسی، اساتید دانشگاه و علما رفته و در این خصوص نظرات آنان را جویا شود.

بیشتر بخوانید: 
مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار این رسانه با بیان اینکه طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور عالی ترین مقام رسمی پس از رهبری است که جز در مواردی که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود عهده دار این مسئولیت است، گفت: سوای مسائلی چون ایرانی الاصل بودن و تابعیت ایرانی داشتن که موضوعات روشنی هستند رئیس جمهور باید چند ویژگی منحصر به فرد داشته باشد تا بتوان اداره کشور را در طول چهار سال به ایشان سپرد لذا رئیس‌جمهور باید شخصی مدیر و مدبر و با قدرت اجرایی باشد که بتواند همه جوانب ملی و بین المللی را در نظر بگیرد.

وی افزود: یک رئیس جمهور باید با تدبیر و با کیاست باشد که سوابق سال‌های خدمت و عملکرد آن می‌تواند صحه آن بر این موضوع شود، امانتدار با مفهوم وسیع آن باشد زیرا اموال، آبرو، شرف، شرافت و اسرار مردم و مسلمین در اختیار او است.

صالحی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور در سوگندنامه خود اقرار می‌کند و قسم میخورد در راستای اعتلای کشور گام بردارد، اظهار داشت: این اعتلا نه فقط باید از جهت توسعه اقتصادی باشد بلکه در زمینه معنوی دین و اخلاق و اشکال گوناگون فکر ترویج آن در جامعه اسلامی باشد لذا باید دقت شایان خود را در تمامی مسائل کشور به کار گیرد تا بتواند این کار مشکل و عمیق و ظریف و اساسی را به سرانجام برساند.

تنها راه رشد شکوفایی کشور به دست خود مردم است
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید فردی باشد فساد ستیز با پرهیز از اشرافی‌گری و توجه خاص به قشر مستضعف جامعه و با برنامه‌ای مدون گام بزرگ برای ایجاد تمدن اسلامی را پیش ببرد، تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت ها و منابع طبیعی و انسانی پرهیز از شعار و صداقت با مردم و خدمت عاشقانه را از ویژگی های یک کاندید ریاست جمهوری می توان برشمرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است که کشور امروزه با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های فوق‌العاده در حالت یک سکون قرار گرفته و ناامیدی در جامعه موج می زند که تنها راه رشد شکوفایی کشور به دست خود مردم است.

وی با اشاره به اینکه با انتخاب اصلح می‌توانند به رشد و شکوفایی کشور دست یافت لذا همانطور که مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود فرمودند یک رئیس جمهور باید دارای فعالیت و عملکرد انقلابی بوده، مردمی و معتقد به جوانان باشد.

امروزه تنها راه رشد و شکوفایی کشور به دست خود مردم است/ کشور برای عبور از مشکلات نیاز به یک جهادگر بالقوه دارد/  برنامه و طرح کاندیدا ها برای مدیریت کشور مورد توجه قرار گیرد

توجه به برنامه و طرح کاندیدا برای مدیریت کشور حائز اهمیت است
به گفته صالحی کشور امروزه نیاز به یک جهادگر بالقوه دارد، کسی که ثابت کرده باشد، نه در شعار که در عمل می تواند این کشور را از این بحران بی مدیریتی نجات دهد، توجه به برنامه و طرح کاندیدا برای مدیریت کشور حائز اهمیت است.
 
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار شیرازه مبنی بر اهمیت و ضرورت شرکت انتخابات، خاطرنشان کرد: در تمامی کشورهای پیشرفته دنیا انتخابات یک امر مهم و انکارناپذیر تلقی می‌شود لذا انتخابات در کشور ما بقا و دوام و قدرتمند نظام را تضمین می کند و نشان دهنده پشتیبانی تمام آحاد جامعه از نظام است.

وی تصریح کرد: در این برهه تاریخی حساس که ایران توانسته با اراده و توان تمامی برنامه ریزی های بین المللی برای ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و فروپاشی بعضی کشورها را به هم زند، دشمنان ناگزیرند با القا بی اثر بودن رفتار ایران در جوامع بین المللی نقش قدرت و توانمندی ایران را کمرنگ جلوه دهند.

بیشتر بخوانید:

این استاد دانشگاه اضافه کرد: همه ما در عرصه‌های مختلف شاهد این نقش مردم و تاثیر حضور مردم هستیم به طور مثال استقبال جوانان این وطن برای پاسداری از حریم حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) در کشورهای سوریه و عراق و به زانو درآوردن ابرقدرت‌های جهانی و از بین بردن داعش بین المللی را می توان از مهمترین دستاوردها و تاثیرات مردم در عرصه بین المللی برشمرد چون آگاهی نسبت به امنیت در وجود آنها نهادینه شده در انتخابات پرشور هم بر همین اصل پابرجاست که مردم باید به این ضرورت و اهمیت پی برند و در بین کاندیداها یک فرد لایق و شایسته را انتخاب کنند. 

مسئله امروز کشور اقتصادی است/ با مدیریت منابع می توان به پیشرفت رسید
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مهمترین موضوع و مسئله کشور امروز را اقتصاد دانست و گفت: بنده به عنوان یک کارشناس اقتصادی معتقدم استفاده از توان و ظرفیت های موجود کشور با مدیریت منابع می‌توان به نحو بسیار شایسته تر مملکت را نه تنها اداره کرد بلکه می توان به پیشرفت های خوبی در عرصه های مختلف دست پیدا کرد. 

صالحی خطاب مردم ایران اظهار داشت: شرایط سخت اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند و مسائل و مشکلات کشور در سطح بین المللی باعث شده تا چشم جهان به حضور مردم در انتخابات دوخته شود تا واکنش آنان را ببینند لذا تمامی جهان علی الخصوص دشمنان ما با تبلیغات خود می‌گویند مردم از انقلاب رویگردانیده اند. 

وی افزود: بنابراین باید برای تغییر شرایط موجود با مشارکت حداکثری و یک انتخاب اصلح ثابت کنیم که پایبندی به اصول را با مشکلات کنار نمی‌گذاریم، رهبری در یکی از سخنرانی ها فرمودند هرکس ایران را دوست دارد امنیت کشور برایش مهم است در انتخابات شرکت کند. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتخابات باور مردم به مسولین ثابت می شود تاکید کرد: انشاالله با انتخاب خوب رئیس جمهوری را برای ایران و نظام شهید پرور انتخاب کنیم که مردم را باور داشته باشد.

انتهای پیام/ح/ر
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: