کد خبر: ۱۴۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۲ - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
ساندویچ انتخابات «شیرازه»/ ۵
عبدالله گنجی نوشت: دیدار همکاران محترم بنده (مدیران رسانه‌های اصلاحات) با رییسی آن هم در فضای انتخاباتی، نقطه عطفی بود که از یک سو امید به حل مسائل کشور و رسانه ها را گوشزد می کرد و از سوی دیگر علنی شدن آن، پیام مرزبندی شده ای است که سکولارهای پدرسالار جریان اصلاحات باید آن را دریافت کنند.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود رسیده است؛ از حضور در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی تا پخش مستند و رویدادهای تبلیغاتی دیگر در فضای مجازی.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هم‌زمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. در «ساندویچ انتخابات شیرازه» به بررسی روزانه اخبار و حواشی انتخاباتی و رصد رسانه‌های داخلی و بررسی رسانه‌های معاند می‌پردازیم.

************

 «قاتلانِ مردم سالاری» BBC را به وجد آوردند  
«میرحسین موسوی» کاندیدای شکست خورده انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ که با دروغ تقلب، رأی مردم را لگدمال کرد و در ادامه با گردن کشی در مقابل قانون، مشارکت ۸۵ درصدی مردم عزیز ایران را به آشوب و التهاب خیابانی بدل کرد، باز هم به مردم سالاری دهن کجی کرد.

موسوی در بیانیه ای، انتخابات ریاست جمهوری را تحقیرآمیز و مهندسی شده توصیف و شرکت در آن را تحریم کرد.

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد

پس از انتشار این بیانیه، «سعید حجاریان» نائب رئیس شورای منحله اول شهر تهران و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ با استقبال از دهن کجی به مردم سالاری در مطلبی نوشت:«مهندس میرحسین موسوی ختم کلام را اعلام کردند و صحنه‌آرایی تحقیرآمیز استصوابی را بر آفتاب افکندند. میخانه اگر ساقی صاحب‌نظری داشت، میخواری و مستی ره و رسم دگری داشت، بیدادگری شیوه مرضیه نمی‌شد، این شهر اگر دادرس و دادگری داشت».

«مصطفی تاجزاده» از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ نیز در مطلب مشابهی نوشت:«"به‌عنوان یک همراه کوچک، در کنار کسانی خواهم ایستاد که از انتخاباتهای تحقیرآمیز و مهندسی‌شده به جان آمده‌اند. کسانی که حاضر نیستند تسلیم تصمیمات پشت پرده‌ای برای آینده کشور بشوند." درود بر مهندس موسوی که با بیانیه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ خود مهندسی انتخابات را رسوای تاریخ کرد».

طیف تندرو اصلاح طلب به شورش علیه مردم سالاری و دهن کجی به مردم و پوزخند زدن به رأی مردم عادت دارد، چه آنکه شورای شهر اول تهران- به نائب رئیسی حجاریان- به دلیل جنگ قدرت میان اصلاح طلبان، در نهایت منحل شد. نکته قابل تأمل اینجاست که در پروسه انتخابات شورای شهر اول هیچ خبری از نظارت استصوابی شورای نگهبان نبود.

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد

در سال ۸۸ نیز همین طیف نتیجه انتخابات را نپذیرفته و زیرِ میزِ مردم سالاری زدند و مردم کشورمان را ماهها دچار التهاب کرده و سفره مردم را کوچک کردند.

نکته قابل توجه اینجاست که اعضای ارشد ستادهای موسوی و کروبی از سال ۹۲ تاکنون در قوه مجریه- با امکانات و اختیارات گسترده- حضور دارند اما این طیف اکنون بجای ارائه گزارش به مردم، با شامورتی بازی از صندلی پاسخگویی بلند شده و بر صندلی پرسش کننده نشسته و در پی آن است تا صورت مسئله را پاک کرده و ردپای بانیان وضع موجود را نیز از بین ببرند.

اینجاست که بی بی سی فارسی- رسانه حامی تحریم و تحقیر و توهین به مردم ایران- از اقدامات «قاتلانِ مردم سالاری» به وجد آمده و اظهارات این افراد را با آب و تاب منتشر کرده است.

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها

عبدالله گنجی مدیرمسئول روزنامه جوان در توئیتی نوشت: دیدار همکاران محترم بنده (مدیران رسانه‌های اصلاحات) با رییسی آن هم در فضای انتخاباتی، نقطه عطفی بود که از یک سو امید به حل مسائل کشور و رسانه ها را گوشزد می کرد و از سوی دیگر علنی شدن آن، پیام مرزبندی شده ای است که سکولارهای پدرسالار جریان اصلاحات باید آن را دریافت کنند.

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد


«کوثری» گزینه اجماعی شورای وحدت و ائتلاف شد
 امیرابراهیم رسولی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد:«محمداسماعیل کوثری» به عنوان گزینه شورا برای انتخابات میاندوره‌ای مجلس در تهران انتخاب شد.

وی افزود:«سوابق درخشان کوثری ازجمله نمایندگی ادوار مجلس در کنار تجارب مدیریتی باعث شد تا شورای ائتلاف ایشان را که از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس نیز محسوب می‌شوند به عنوان گزینه نهایی معرفی کند».

سخنگوی ائتلاف افزود:«امروز باید تلاش کنیم نماینده‌ای وارد مجلس انقلابی شود که در کنار دیگر نمایندگان سختکوش، با کاستن از حاشیه‌ها موجبات کارآمدی بیش از پیش جهت خدمت به مردم باشد. محمد کوثری مورد وثوق نیروهای انقلاب با نظرات مختلف ست و ان‌شاءالله شاهد وحدت در حمایت همه جانبه از ایشان خواهیم بود».

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد

گفتنی است شورای وحدت نیز به گزینۀ ائتلاف نیروهای انقلاب رجوع کرد و کوثری کاندیدای مورد اجماع میاندوره ای مجلس یازدهم از تهران شد.

لازم به ذکراست در پس درگذشت فاطمه رهبر منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم، بر اساس قانون، با برگزاری انتخابات میاندوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه تهران به شکل همزمان با انتخابات ریاست جمهوری تکلیف یک صندلی باقی مانده مجلس مشخص خواهد شد.

بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است
۵۸ اقتصاددان با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند آیت الله رئیسی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری قادر به تغییر وضع موجود است.

در بخشی از این بیانیه آمده است:«بر این باوریم که از میان نامزدهای حاضر در صحنه که برخی از آنان از بانیان و کارگزاران وضع موجودند و متأسفانه از آنچه به بار آورده­‌اند، پشیمان و شرمنده نیستند، جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی دولت جوان و انقلابی که ایشان آن را شکل خواهند داد قادر به تغییر وضع موجود به‌سمت وضع مناسب با توجه به مقدورات و اقتضائات امروز کشور، می‌باشند».

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد


در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:«ساده‌زیستی، پاک‌دستی و عدم گرایش به اشرافی‌گری؛ مردمی بودن و دلسوزی و تلاش برای بهبود زندگی طبقات مستضعف، ایجاد امید و تحرک در مردم، بسیج نیروها برای ایجاد تغییرات اقتصادی بایسته، ایجاد شفافیت و برگزاری علنی دادگاه‌های مبارزه با فساد اقتصادی؛ قاطعیت در برخورد با اخلالگران در نظام اقتصادی کشور؛ پاک‌سازی درونی قوه تحت مدیریت خود و شناسایی دقیق ریشه‌های فساد و رشوه و موارد متعدد دیگر از مزیتهای مشهود ایشان است».

لازم به ذکر است سید ابراهیم رئیسی در سومین مناظره انتخاباتی خطاب به کاندیداهای منتسب به اصلاح طلبان گفت:«برجام را یک دولت مقتدر می تواند اجرا کند، نه شما».

آخرین خطای مهرعلیزاده در انتخابات ۱۴۰۰

محمد سرشار در توئیتی نوشت: آخرین خطای آقای محسن مهرعلیزاده در انتخابات ۱۴۰۰، یک خطای نگارشی است!

"مراتب" یعنی درجه‌ها و طبقه‌ها.

ممکن است حماقت یا شجاعت، بی‌سوادی یا باسوادی و ... مراتب داشته باشند اما انصراف مراتب ندارد.

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد


نامه مهرعلیزاده به وزیر کشور


کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد
«سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره انتخاباتی گفت:«من خطاب به آقای روحانی که مناظرات را مورد تفقد قرار داد، می‌گویم که در این جمع کسی حاضر نیست عملکرد دولت را به گردن بگیرد؛ شما از دفترتان بیرون بیایید و من حاضر هستم در صدا و سیما با شما در موضوع کرونا و هر موضوعی مناظره کنم».

قاضی زاده هاشمی

قاضی‌زاده هاشمی افزود:«ما پیش بینی کردیم که دولت را به مردم واگذار کنیم در این راستا اختیارات اجرایی به فرمانداران، بودجه‌های تجمیع شده برای فرمانداری‌ها و اختیار عزل و نصب مدیران برای مردم را پیش بینی کردیم به گونه‌ای که اگر یک سوم مردم از مدیری ناراحت باشند دولت موظف است او را عزل کند. از نظر ما همه شهرستان ها پایتختند و اختیارات هیات وزیران را دارند».نسبت به تبادلات بانکی ۱۱ طرح داریم
«سعید جلیلی» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره انتخاباتی گفت:«نسبت به تبادلات بانکی ما ۱۱ طرح داریم که می‌توان تحریم را بی‌اثر کرد. بانک مرکزی بیاید یک طرح بدهد بگوید برای این تبادلات مالی چکار کرده است».

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد

جلیلی افزود:«شما در همان زمانی که به قول خودتان در گفت‌وگو و مذاکره موفق بودید، چه شد که تحریم‌ها از ۸۰۰ تحریم به ۱۵۰۰ تحریم رسید و دلار سه هزارتومانی ۳۰ هزار تومان شد. شما حتی نتوانستید مذاکره کنید. در روابط جهانی باید تهدید و فرصت را با هم دید. همانطور که فرصت‌ها را حداکثری می‌بینید، تهدیدها را هم باید دید».

وی در ادامه گفت:«در همین عراق که همسایه ماست، ۱۲ میلیارد دلار روابط اقتصادی با ما وجود دارد که ۱۰ میلیارد آن سهم بخش خصوصی است و پولش را هم می‌گیرد دو میلیارد دلار دیگر مربوط به دولت است».

برجام را جدی خواهیم گرفت، اما نه با دیپلماسی التماسی
«محسن رضایی» کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در سومین و آخرین مناظره نامزدهای این دوره از انتخابات گفت:«دولت من  حتماً موضوع برجام را جدی خواهد گرفت و ما آمریکا را وادار خواهیم کرد با یک دیپلماسی واقعی و نه یک دیپلماسی کاغذی و التماسی به سمت  اجرای تعهداتش می‌کشانیم؛ من کشور را معطل مذاکرات نخواهم کرد و کشور ر روی ریل تولید، درآمد و اشتغال خواهیم انداخت و وقتی آمریکایی‌ها احساس کنند ما فرمول پیشرفت را در دوران تحریم یاد گرفته‌ایم و همانطور که در دوران گذشته از پس تحریم‌های شدید برآمده و روی پای خود ایستاده بودیم و با کمک مردم سرزمین‌های خود را آزاد کردیم آمریکایی‌ها وقتی متوجه قدرت ایران شوند آنها از ایران برای مذاکره التماس خواهند کرد».

محسن رضایی

رضایی افزود:«این نفوذی‌ها و آلودگی‌های امنیتی که پشت صحنه با ایجاد نمایش و دعواهای زرگری وقت و انرژی شما را و توانایی‌های دولت را به انحراف می‌کشاند را در دولتم از پستوها بیرون خواهم آورد و اجازه  نخواهم داد این آلودگی‌های امنیتی با  انتشار یک نواری به یکباره یک نفر کنار رفته و فرد دیگری جای او قرار گیرد و مگر می‌توانیم سرنوشت یک ملت بزرگ را به بازی گرفت».


نامزدهای منتخب جامعه مدرسین برای خبرگان استان تهران
مهدی اسلامی رئیس ستاد مرکزی انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نامزدهای منتخب خود رابرای انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان تهران اعلام کرد.

مجلس خبرگان

در بیانیه شماره چهار ستاد مرکزی انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: «در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ و ایام تبلیغات نامزدهای انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به این وسیله ضمن دعوت عموم مردم به شرکت با شکوه در انتخابات ، به اطلاع عموم مردم می رساند نامزدهای منتخب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری استان تهران حضرت آیت الله علیرضا اعرافی ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین احمد دانش زاده مومن و حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی سعدی هستند».

کناره گیری زاکانی برای تحقق ایران قوی

علیرضا زاکانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در توئیتی نوشت: 

مردم شریف ایران!

با ایده و برنامه ای متفاوت آمدم تامدافع ارزشهای انقلاب خمینی (ره) و فریاد غارتزده ها بر سر غارتگران باشم

هدف پیروزی جبهه انقلاب بود و اینک با اقبال مردم، مصداق تحقق آن، برادر عزیزم آقای رییسی است

درفرهنگ بسیجی، انصراف ازطی مسیر معنا ندارد

این آغاز یک راه است...

پیام مرزبندی مدیران رسانه های اصلاح طلب با پدرخوانده ها/ بیانیه ۵۸ اقتصاددان: رئیسی قادر به تغییر وضع موجود است/ کسی حاضر نیست عملکرد دولت روحانی را به گردن بگیرد


انتهای پیام/ح
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: