کد خبر: ۱۴۷۹۰۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
کارشناس علوم سیاسی در گفتگو با «شیرازه»:
صفرپور گفت: مردم ایران ثابت کردند که با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی به بلوغ سیاسی، رشد و آگاهی دست پیدا کرده اند لذا حضور پرشور در پای صندوق های رای این پیام را دارد که دیگر وقت آزمون و خطا تمام شده است.
غلامرضا صفرپور استاد علوم سیاسی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، یکی از کارکرد های انتخابات در نظام مردم سالار گردش مسئولیت و یا قدرت به وسیله مردم دانست و اظهار داشت: مردم با شرکت در انتخابات اگر اعتراضی به نحوه اداره کشور و یا منتخبین قبلی خود دارند، با رای دادن به یک شخص از جریان دیگری در راستای اهداف ملی کشور انتخاب می کنند.

وی با اشاره به گفته های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قهر با صندوق هیچ مشکلی را درمان نخواهد کرد، گفت: انتخابات ۱۴۰۰ آزمونی برای جریانات و احزاب سیاسی بود لذا قبولی و مردودی در آن مشخص شد چراکه یکبار دیگر دوستان انقلاب از این حضور پرشور مردم در انتخابات خرسند و دشمنان روسیاه طبق معمول سرشکسته شدند.

بنا به گفته صفرپور مردم ثابت کردند که با گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی به بلوغ سیاسی، رشد و آگاهی دست پیدا کرده اند و حضور در پای صندوق های رای این پیام را دارد که دیگر وقت آزمون و خطا تمام شده است. 


این کارشناس علوم سیاسی افزود: مردم بین عملکرد مسئولین و دولتمردان با نظام فرق قائل شدند لذا نتیجه بلوغ سیاسی موجب شد که برخلاف تمامی گلایه ها و دلخوری ها از عملکرد مسئولین درکنار پروپاگاندای رسانه ای دشمنان و منافقین، مردم همانند سال های گذشته در عرصه انتخابات حاضر شوند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه عصبانیت دشمنان و منافقین از حضور حماسی مردم را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در سه ماه گذشته منافقین با راه اندازی پویش های مختلف برای عدم حضور مردم در انتخابات تلاش کردند و حضور با شکوه مردم باعث عصبانیت بی نهایت دشمن شد لذا با شکست جنگ روانی، نیروهای اندک دشمن در محل رای گیری خارج از کشور به رای دهندگان ایرانی حمله ور شوند و با ظرفیت اندک چند نفره به خودنمایی پرداختند.

صفرپور با بیان اینکه عده ای در داخل کشور که با انتخابات به جایی رسیدند، انتخابات را تحریم کردند تاکید کرد: با حضور حماسی مردم این افراد مثل دشمنان قسم خورده ملت ایران، سیلی بدی خوردند که به نظر می رسد برای همیشه از صحنه سیاسی کشور به وسیله مردم ترد شدند.

کارشناس مسائل سیاسی معتقد است که حضور پرشور ملت ایران در انتخابات، هوشیاری مردم را می رساند که با تدبیر مقام معظم رهبری با همه مشکلات و گرفتاری ها حماسه آفریدند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از آینده کشور و موفقیت دولت کنونی اظهار داشت: امید است که این دولت انقلابی بتواند با حمایت مردم، مطالبات به زمین مانده را با سرپنجه تدبیر و ظرفیت داخلی، نظارت دقیق، جلوگیری از گرانی، تورم و ریشه کن کردن فساد را پیگیری و دنبال کند لذا همه آحاد مردم مخصوصا جریان‌های انقلابی و سایر تفکرها باید برای توفیق دولت جدید کمک کنند و ید واحده شوند.

انتهای پیام/ح/ر

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
0
0
تبلیغات دشمن سیاه نمایی بعضی دوستان واقعیت تلخ فساد و رانت و تبعیض
باعث کاهش آراء بخصوص تهران و بعضی مراکز استانها شد
باید مراکز پژوهشی کشور به بررسی دقیق موضوع بپردازند و برای آسیب ها راه حل ارائه دهند
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
0
0
همه شما مستقیم یا غیر مستقیم وابسته به نظام هستید...حق بهتون میدم که به نفع نظام تبلیغ کنید...ولی خدایی خودتون ملاهتون را قاضی کنید ...شیراز فقط ۳۲درصد مشارکت در انتخابات داشته...تازه اکثر رای دهندگان یا روستایی‌ها بودند یا قومیت های لر و ترک بخاطر انتخابات شورا ها و الا انتخابات ریاست جمهوری کمتر از 15درصد مشارکت در انتخابات شیراز داشت. البته نظام ۴سال دیگه ی نفر مثل ظریف میاره و دوقطبی می‌کنه ولی هم من و هم شما بخوبی میدونید که رئیسی مقبولیتی میان مردم ندارد و برای رهبری گزینه مناسبی نیست، دوران رهبری او دوران تنش سیاسی و امنیتی در کشور هست.خدا کنه یا قانون اساسی اصلاح بشه یا عمر آقای خامنه ای بیشتر باشه و الا مملکت به سمت تجزیه میره،بلوچ ها از شرق و ترک و عرب و کردها از غرب.برلی من هیچی مهمتر از عزت کشور ایران و رفاه مردم نیست.ایران تا روز قیامت باید باقی بمونه، اون را با تعصب سیاسی و مذهبی از بین نبرید....اگرم که فکر سود شخصی خودتان هستید که تکلیف تان معلوم هست
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: