کد خبر: ۱۴۷۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۳ تير ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز پنج شنبه، سوم تیر سال ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، سیدروح اله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۵۶ هزار و ۴۷۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۷۳ هزار و ۴۱۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۰ هزار و ۹۳۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۲۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۹۰ هزار و ۷۰۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید:
وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز هزار و ۹۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

 حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۷۶۷ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۶۴ هزار و ۷۲۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون، مدافعان سلامت در مقابله با این بیماری با از جان گذشتگی و ایثار به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند، عنوان کرد: تنها راه رهایی از این بیماری و یاری رساندن به مدافعان سلامت، عمل به توصیه های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی با دیگران و ضدعفونی کردن و شستشوی مرتب دستها است.

انتهای پیام/س

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: