کد خبر: ۱۴۸۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
همتی گفت: با توجه به موج جدید موارد ابتلا به کرونا در استان و افزایش بار مراجعات به مراکز درمانی، هم استانی ها در صورت داشتن هر گونه علامت کووید ۱۹ در ابتدا به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، عبدالرسول همتی گفت: متاسفانه این روزها شاهد جولان موج جدید ابتلا به کرونا در استان هستیم و بسیاری از شهرهای استان در وضعیت قرمز هستند.

وی افزود: در این شرایط افزایش مراجعات به مراکز درمانی که اغلب از نگرانی است، سبب تحمیل فشار مضاعفی به کارکنان تلاشگر بیمارستان ها و مراکز درمانی می شود.

همتی با تاکید بر این موضوع که حضور بی مورد در مراکز درمانی پُر ازدحام می تواند عامل موثری در ابتلا هم استانی های عزیز به کرونا شود، عنوان کرد: گسترش مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در راستای ارزیابی و معاینه های اولیه بیماری کووید۱۹ و کاهش بار مراجعات به مراکز درمانی انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در این مراکز، پزشکان آموزش دیده، پرستار و مراقب سلامت حضور داشته و ضمن معاینه و بررسی شرایط بیماران، خدمات مورد نیاز مراجعان همچون معاینه، تجویز دارو، درخواست سی تی اسکن و انجام تست PCR و تست سریع را ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه علایم ابتلا به گونه جدید کرونا، بسیار مشابه سرماخوردگی است، از مردم استان خواست تا در صورت بروز هرگونه نشانه بیماری نظیر آبریزش بینی، سرفه، عطسه و تب طولانی مدت ضمن جدی گرفتن علایم و پرهیز از تماس با دیگران، در نخستین فرصت ممکن به نزدیک ترین مرکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا به محل زندگی خود مراجعه و از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی خودداری کنند.

همتی اظهار کرد: هم اکنون ۴۶ مرکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا زیر مجموعه دانشگاه در حال ارائه خدمات سرپایی کرونا به مردم هستند.

برای دسترسی به نام، نشانی، شماره تماس و ساعت کار مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: