کد خبر: ۱۴۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۹ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز:
دستغیب گفت: طرح "همیار مهربان ترافیک" با مشارکت پلیس راهور استان فارس، معاونت حمل و نقل شهرداری شیراز، معاونت پیشگیری از جرم دادگستری فارس نزدیک به ۶ سال برای اولین بار در سطح کشور در حال اجرا است.

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سیدعبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در حاشیه بازدید و تقدیر شهردار شیراز از همیاران مهربان ترافیک در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: طرح "همیار مهربان ترافیک" با مشارکت پلیس راهور استان فارس، معاونت حمل و نقل شهرداری شیراز، معاونت پیشگیری از جرم دادگستری فارس نزدیک به 6 سال برای اولین بار در سطح کشور در حال اجرا است.

وی افزود: بیش از 350 نفر در این زمینه از بین شهروندان شهر شیراز و از اقشار مختلف مردم آموزش دیده اند که به صورت داوطلبانه با کمک پلیس به ترافیک شهر کمک می کنند.

دستغیب با بیان اینکه در ایام کرونا 130 نفر در این طرح فعالیت می کنند، در تشریح کار این همیاران مهربان ترافیک اظهار داشت: همیاران با حضور در 9 چهارراه پرتردد شهر شیراز مباحث ترافیکی را به مردم و وسائل نقلیه گوش زد می کند که با استمرار این طرح بنابه اعلام پلیس راهور شیراز توانسته از بروز خیلی از حوادث و مرگ و میر همشهریان جلوگیری شود.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز این مشارکت و علاقه مندی شهروندان را در پیشینه تاریخی شهر شیراز دانست و خاطرنشان کرد: از تمامی همشهریانی که وقت کافی و دغدغه کمک به مردم را دارند دعوت می کنیم تا در این طرح خیر شرکت کنند؛ در این طرح صرفا بُعد امر به معروف و نهی از منکر دنبال می شود چراکه معتقدیم در فرهنگ سازی قوه قهریه جواب نمی دهد لذا مردم نیز در این فریضه واجب مشارکت دارند.

این مقام مسئول در تشریح دیگر اقدامات این مجمع در راستای اعتلای فرهنگ شهروندان شهر شیراز گفت: علاوه بر طرح همیار ترافیک، پروژه هایی در سطح شهر شیراز با تنوع مختلف ورزشی، درمانی اشتغال زایی، کتابخوانی خیرین ورود کرده اند و نزدیک به 54 طرح فرهنگی و شهرسازی در این مدت راه اندازی کرده ایم.

وی ساخت سرای فرهنگ و مهربانی را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: سرای فرهنگ و مهربانی در 4 منطقه شیراز راه اندازی شده و همانند کار دیوار مهربانی را انجام می دهد بدین نحو که مردم وسائل، لباس های خودشان را که حتی نو هستند را برای کمک به نیازمندان اهدا می کنند؛ تاکنون 550 هزار قلم کالا مردم به سراهای کالا مهربانی تحویل داده شده که ما نیز به خیریه های معتبر و قابل اعتماد سطح شهر شیراز واگذار کرده ایم.

فعالیت داوطلبانه ۳۵۰ نفر در طرح همیار مهربان ترافیک شیراز/ فرهنگ سازی با استفاده از امر به معروف و نهی از منکر امکان پذیر است

به گفته دستغیب، دو سرای یار مهربان در پایانه اتوبوسرانی شاهچراغ و پایانه نمازی جهت امانت کتاب به شهروندان شهر شیراز راه اندازی شده است که مردم در کنار ارتقا سطح مطالعه خودشان، رسم امانت داری را آموزش ببینند؛ در این سرای یار مهربان تبادل کتاب نیز صورت می گیرد و مردم کتاب مازاد خودشان را برای استفاده سایرین تحویل می دهند. کتاب ستون فرهنگ است و مطالعه کتاب ترویج پیدا کند یقینا بیشتر مشکلات مخصوصا از نوع فرهنگی حل خواهد شد.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز در پاسخ به سوال خبرنگار شیرازه مبنی بر چگونگی همکاری شهروندان در طرح های این مجمع گفت: شهروندان می توانند به دفتر مجمع واقع در مسیر فاطمی طبقه دوم شیراز پاساژ مراجعه کنند و پس از آموزش می توانند در طرح همیار ترافیک و سرا های فرهنگ مهربانی مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/ح


مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: