کد خبر: ۱۴۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس خبر داد:
سعید یوسفی گفت: تعمیق باورهای دینی و انقلابی در اذهان دانشجویان، معرفت افزایی و امام شناسی دانشجویان در فضای آموزش عالی و حفظ شعائر الهی در دانشگاه از اهداف دیگر آیین مذهبی اربعین است.

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سعید یوسفی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس در جلسه ستاد دانشجویی اربعین حسینی با اشاره به آغاز عملیات و اقدامات فرهنگی اربعین حسینی، شرایط ویژه سال جاری و استقبال گسترده مخاطبان اظهار داشت: آیین اربعین مرکز ثقل وحدت میان همه مسلمانان و موجب همدلی در جهان اسلام است.


وی حضور دانشجویان و مردم در آیین اربعین را اقدامی در مقابل دیدگاه منفعل غربی برشمرد و افزود: زنده نگه داشتن نهضت، اندیشه ها و مواضع امام حسین(ع) در دانشگاه ها، ایجاد پیوند مستحکم میان دانشجویان، جوانان و اساتید اعم از شیعه و سنی و ملیت ها و اقوام مختلف، ایجاد عزم و اراده استوار برای حرکت و جانفشانی جامعه دانشجویی در مکتب سیدالشهدا از اهداف آیین اربعین دانشجویی است.

بیشتر بخوانید:

تکمیل ۱۰۰درصدی ظرفیت تخت های بستری کرونا در فارس

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با تاکید بر استفاده از ظرفیت های دانشجویی برای آیین اربعین و تولید محصولات چندرسانه ای اربعین گفت: تعمیق باورهای دینی و انقلابی در اذهان دانشجویان، معرفت افزایی و امام شناسی دانشجویان در فضای آموزش عالی و حفظ شعائر الهی در دانشگاه از اهداف دیگر آیین مذهبی اربعین است.

یوسفی با تاکید بر انعکاس رویدادهای اربعین حسینی در رسانه ها اضافه کرد: در این راستا نیز نسبت به وحدت و تقویت جبهه مقاومت در تولید محتوا توجه جدی صورت گیرد.

استفاده از ظرفیت دانشجویان برای برگزاری آیین اربعین/ تولید محصولات چندرسانه ای اربعین
در ادامه این نشست جمشید فیروزی مدیر اردویی و حفظ آثار ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس از تشکیل قرارگاه اربعین دانشگاهیان در این استان خبر داد و تصریح کرد: هیئت های دانشجویی در ایام محرم و منتهی به اربعین حسینی، فعالیت های مذهبی و فرهنگی خود را در چارچوب دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا انجام می دهند.

وی از ایجاد بانک اطلاعاتی خادمان دانشجویی اربعین در استان فارس و آموزش و سازماندهی آنها خبر داد و افزود: تولید محصولات چندرسانه ای اربعین و جریان سازی رسانه ای نیز در دستور کار ستاد دانشجویی اربعین استان فارس و تشکیل کمیته های تخصصی اربعین حسینی قرار گرفته است.

در این نشست اعضای حاضر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه برگزاری آیین اربعین با توجه به شرایط کرونا پرداختند.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: