کد خبر: ۱۴۹۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس؛
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با هدف احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان و همچنین تقویت هنر نمایش عروسکی، با هدف راه‌اندازی موزه عروسک‌ها جشنواره ساخت عروسک‌ برگزار می‌کند.

به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، تقویت و توجه بیش از پیش به هنر عروسک‌سازی،احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان،شناسایی و تشویق فعالان هنر نمایش عروسکی استان فارس وجمع‌آوری و نگهداری عروسک‌های نمایشی و بومی محلی برگزیده، در موزه عروسک‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از جمله اهداف این جشنواره است.


ساخت عروسک‌های بومی و محلی و آیینی وساخت عروسک های نمایشی موضوع جشنواره بیان شده است.

بر اساس این گزارش، اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس (نونگاه و نوجوان، از 12 تا 18 سال)،  مربیان و کارشناسان کانون استان فارس و عموم علاقه‌مندان به عروسک‌سازی در استان فارس می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 2 اثر ارائه دهد. هنرمندان در انتخاب تکنیک و  ابعاد عروسک خود آزاد هستند. برای هر عروسک، بایدیک عنوان مشخص و در فرم مشخصات درج شود. عروسک باید توسط خود شرکت‌کننده تولید و خلق شده باشد. عروسک‌هایی که به مرحله نهایی راه پیدا نمی‌کنند از طریق پست برای صاحب اثر برگشت داده می‌شود.

با توجه به استقبال علاقه‌مندان مهلت ارسال عروسک‌ها تاپایان شهریور 1400 تمدید شد وافتتاح موزه عروسک‌ها و مراسم اهدای جوایز در هفته ملی کودک صورت می پذیرد.

واحد آفرینش‌های هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به شماره 38302480 آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: