کد خبر: ۱۵۰۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۲ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰
فرمانده سپاه فجر:
سردار بوعلی گفت: شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است.
دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های کربلاست/ پژوهش و تحقیق پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی است
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و انعقاد تفاهم نامه علمی، تحقیقاتی و فناوری بین سپاه فجر و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور سردار بوعلی برگزار شد.

سردار بوعلی در این مراسم با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم از حماسه آفرینی و تجربیات ارزشمند در ابعاد مختلف است، گفت: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های کربلاست و رزمندگان اسلام در آن دوران حماسه‌ای حسینی و عاشورایی آفریدند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز کشوری مقتدر در سطح منطقه و جهان است، گفت: این اقتدار هم در حوزه دفاع از مرز‌های جغرافیایی و هم در حوزه تاثیرگذاری در مسائل فراجغرافیایی ثابت شده است.

فرمانده سپاه فجر ادامه داد: دوران پرافتخار دفاع مقدس الهام بخش سایر ملت‌ها و یکی از ارکان اصلی توسعه فرهنگ مقاومت در برابر استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه در سراسر دوران دفاع مقدس فرهنگ مقاومت و مدیریت جهادی را مشاهده می‌کنیم، گفت: عظمت دفاع مقدس و تاثیر آن در خودکفایی و پیشرفت ملت ایران از حقایق تاریخی این دوران پرافتخار است که بیش از پیش باید به آن پرداخته شود

سردار بوعلی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، خاطرنشان کرد: شناخت و فهم زندگی و سیره شهدا و حرکت در مسیر آنان همان گام برداشتن در راه سعادت دنیا و آخرت است.

وی با بیان اینکه پژوهش و تحقیق پیش نیاز اصلی پیشرفت علمی است، تاکید کرد: از ظرفیت همه اقشار بسیج در زمینه تحقق اهداف این تفاهم نامه استفاده شود و موضوع پیامد محوری و بررسی بازخورد‌ها مورد توجه دست اندرکاران قرار داشته باشد.

سردار بوعلی با بیان اینکه سپاه فجر در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان فارس و توسعه طرح‌های علمی و تحقیقاتی تفاهم نامه‌های تخصصی با سایر سازمان‌ها منعقد کرده، گفت: این تفاهم نامه نیز در حوزه حمایت از نخبگان دانشگاهی و بومی فارس و توسعه مراکز رشد و فناوری در استان تاثیر بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: