کد خبر: ۱۵۰۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۰۸ مهر ۱۴۰۰
مدیر کل کانون فارس خبر داد؛
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس از برگزاری ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» خبر داد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سعیدرضا کامرانی با اعلام این خبر گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۰ در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان فارس به‌صورت مجازی و حضوری اجرا می‌شود.

«کودک، صلح، بازی و نشاط»، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی»، «کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، «کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی» و «کودک، رسانه و فناوری‌های نوین» اسامی روزهای هفته ملی کودک است که کامرانی آن‌ها را برشمرد و افزود: شادی، نشاط و بازی از جمله نکته‌های مهمی است که این رویداد بر آن تاکید دارد و تلاش می‌کنیم با تکیه بر همین نکته‌ها، هفته ملی کودک را در مراکزی که امکان فعالیت حضوری وجود دارد با حضور فعال کودکان و نوجوانان و در مناطقی که دستورالعمل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های ستاد ملی کرونا اجازه نمی‌دهد به صورت مجازی برگزار کنیم.

مدیر کل کانون فارس تأکید کرد:  هیچ‌کس تردیدی ندارد که توجه ویژه به کودکان یکی از نشانه‌های انسان‌ها و جوامع مترقی است و هیچ کوششی ارزشمندتر از پرداختن به امور کودکان و نوجوانان نیست و در این راستا، رشد و بالندگی کودکان به عنوان شریف‌ترین و مهم‌ترین شهروندان هر جامعه‌ای در ساختن آینده، از اهمیت خاصی برخوردار است.

 ما معتقدیم که حرکت از موقعیت فعلی به شرایط مطلوب با استفاده از آموزه های اسلامی و ایرانی که شایسته کودکان باشد، نمی‌تواند بدون برنامه‌ای دقیق و عملی، محقق شود. این جریان مانند تمامی حرکت‌های فکری، فرایندی است متکی بر آگاهی، کار و تلاش‌های فکری مدام و مستمر، کسب دانش نوین، هم‌افزایی فکری و داشتن مهارت‌های جدید برای آنانی که به امور پرورشی و آموزشی کودکان می‌اندیشند و دغدغه رشد، فرهیختگی و کمال‌یافتگی آنان را دارند؛ بی‌تردید، همه‌ی روزها متعلق به کودکان است، ولی هفته‌ی ملی کودک، فرصتی ارزنده برای یادآوری وظایفی است که همه‌ی جامعه در برابر کودکان به عنوان والاترین سرمایه هر خانواده و اجتماعی برعهده دارند.

انتهای پیام/ع
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: