کد خبر: ۱۵۰۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۱۴ مهر ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد:
لطفی در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، با اشاره به افزایش ایمنی در برابر کرونا در افرادی که واکسینه شده اند؛ نسبت به خطر ابتلا به نوع شدید بیماری در افرادی که هنوز واکسن دریافت نکرده اند، هشدار داد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، مهرزاد لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، با اشاره به افزایش ایمنی در برابر کرونا در افرادی که واکسینه شده اند؛ نسبت به خطر ابتلا به نوع شدید بیماری در افرادی که هنوز واکسن دریافت نکرده اند، هشدار داد.

وی با اشاره به خیز آهسته موارد ابتلا و بستری بیماران مشکوک و یا دارای علائم کروناویروس در بیمارستان های استان، تاکید کرد: مجموعه سلامت استان با تلاش شبانه روزی برای ایجاد وضعیتی مطلوب در کنترل بیماری کووید۱۹، خواستار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی از سوی شهروندان در کنار انجام واکسیناسیون علیه کروناویروس است.

مدیریت و کنترل مطلوب بیماری کووید۱۹، بدون مشارکت آحاد مردم میسر نیست

لطفی با اشاره به افزایش تعداد مراجعه مردم استان به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا افزود: مدیریت و کنترل مطلوب بیماری کووید۱۹، بدون مشارکت آحاد مردم میسر نیست و ضرورت دارد همه شهروندان نسبت به این امر احساس مسوولیت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده علائم کروناویروس، به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا با انجام تست های تشخیصی در صورت نیاز، در زمان مناسب از بیماری خود آگاه شده و از شدت یافتن بیماری و نیاز به بستری در مراکز درمانی پیشگیری شود.

وی یکی از راهکارهای اصلی مهار کروناویروس و پیشگیری از موج های بعدی آن در سطح جامعه را واکسیناسیون اعلام کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تمام توان و با استفاده از ظرفیت های موجود در استان، مشغول انجام سریع واکسیناسیون علیه این بیماری است و ضرورت دارد جمعیت هدف در استان برای ایمنی بیشتر در برابر این بیماری، دریافت سریع واکسن را جدی بگیرند.

 انتهای پیام/س
برچسب ها: واکسیناسیون ، کرونا ، فارس
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: