کد خبر: ۱۵۰۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۹ - ۱۵ مهر ۱۴۰۰
در اولین روز رقابت های کشتی فرنگی جهان:
محمد رضا مختاری و پژمان پشتام به دیدار نیمه نهایی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان رسیدند.
به گزارش سرویس ورزشی شیرازه، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ظهر امروز (پنج شنبه) با برگزاری مسابقات اوزان ۵۵، ۷۲، ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم در شهر اسلو نروژ آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله به مصاف مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه ۶ بر ۱ آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه ۶ بر ۱ شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب شد و باید منتتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس حضور در گروه بازنده‌ها برای کسب مدال برنز را بدست آورد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله مقابل رادیک کولیف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس به برتری رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: