کد خبر: ۱۵۰۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۱ - ۱۵ مهر ۱۴۰۰
آتش نشانان شیرازی طی عملیات هایی مجزا یک جوان کارگر و یک مرد میانسال را نجات دادند

به گزارش سرویس حوادث شیرازه،آتش نشانان شیرازی امروز 15 مهرماه  طی عملیات هایی مجزا یک جوان کارگر و یک مرد میانسال را نجات دادند.

به گفته روابط عمومی آتش نشانی شیراز دست کارگر جوانی که در دستگاه بالابر یک فروشگاه گرفتار شده بود با کمک آتش نشانان آزاد شد، همچنین کارگر ۵۰ ساله ای که در حال انجام کار در ساختمان نیمه کاره بود به داخل چاهک آسانسور سقوط کرد که با تلاش مآموران اتش نشانی نجات یافت.  

 به گفته روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز، شب گذشته در پی اطلاع رسانی شهروندان به سامانه 125 آتش نشانی مبنی بر گیر کردن دست شخصی در بالابر، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه یک این سازمان در ساعت ۱۹ به محله باغ تخت  اعزام شدند.

 کارگر جوانی در داخل یک فروشگاه قصد داشت برای انتقال وسایل بوسیله چرخ دستی از بالابر استفاده کند که ناگهان در هنگام صعود بالابر، به دلیل رعایت نکردن ایمنی لازم دست وی میان چرخ دستی و دیواره بالابر گرفتار شد

خوشبختانه در زمان وقوع حادثه برق بالابر توسط افراد حاضر سریعا قطع شده بود

 آتش نشانان به محض رسیدن، بی درنگ محل را ایمن سازی کرده و سپس با رها سازی دست این کارگر، وی را به سطح زمین منتقل کردند.

این مرد جوان در حالیکه براثر این حادثه دچار آسیب شده بود، بلافاصله بعد از رهایی از حادثه توسط آتش نشانان به آمبولانس اورژانس منتقل شد.

  سقوط کارگر میانسال به درون چاهک آسانسور

کارگر ۵۰ ساله که در حال انجام کار در ساختمان نیمه کاره بود به داخل چاهک آسانسور سقوط کرد.

 روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز همچنین افزود: ساعت ۱۶:۳۶ امروز در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر سقوط یک نفر به داخل چاهک آسانسور، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز ایستگاه ۹ را به ساختمانی نیمه کاره در محدوده خیابان معزی اعزام کرد.

به محض رسیدن مشاهده شد کارگر میانسالی که درحال کار در ساختمان بوده به دلیل نا معلومی از ارتفاع چهار متری به داخل چاهک آسانسور این ساختمان سقوط کرده است.

نیروها بلافاصله ضمن بازدید و بررسی محل خود را به شخص آسیب دیده رسانده و وی را با تجهیزات مناسب از چاهک آسانسور به سطح زمین انتقال و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

در پایان نیروها پس از ارائه آموزش ها و هشدارهای ایمنی لازم به دیگر کارگران و تحویل محل با هماهنگی ستاد فرماندهی به ایستگاه بازگشتند.

انتهای پیام/س


برچسب ها: حادثه ، آتش نشانی ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: