کد خبر: ۱۵۰۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰
چهارمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی خرما و صنایع وابسته با محور قراردادن محصول خرما (تولید، فرآوری، بسته بندی) و حمایت از صنایع داخلی در حالی برگزار می‌شود که ایران یکی از کشور‌های برتر در تولید خرما در جهان محسوب می‌شود.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، سید محمود موسوی مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس عنوان کرد: چهارمین نمایشگاه بین المللی خرما با شعار «تولید، اشتغال و صادرات پایدار با توسعه بین حلقه‌های زنجیره ارزش و کشاورزی قراردادی» از تاریخ ۵ تا ۸ آبان ۱۴۰۰ با هدف تکمیل زنجیره علم؛ فناوری تکنولوژی تولید محصول، تجاری سازی به منظور ثروت آفرینی و همچنین افزایش سطح سلامت و امنیت مواد غذایی بر اساس استاندارد‌های سبد غذایی سالم برگزار می‌شود.

بنابه گفته این مقام مسئول، نمایشگاه‌ها به عنوان یکی از ساز و کار‌های اصلی برای سیاست گزاران کشور‌های مختلف جهت تسهیل در فرآیند توسعه پایدار و کسب مزیت رقابتی قلمداد می‌شود. نمایشگاه‌ها علاوه بر اینکه بهترین مکان برای بازاریابی می‌باشند می‌توانند دستاورد‌های نهایی یک صنعت را به نمایش درآورند و به اقتصاد صنعت رونق و تحرک ببخشد.

موسوی افزود: معرفی محصولات نوآوری و فرآوری شده به همراه انواع بسته بندی و بستر سازی جهت آشنایی و معرفی داشته‌ها، امکانات و ظرفیت‌های کشور و نیز معرفی انواع ماشین آلات مرتبط با این صنعت و تجهیزات مکانیزاسیون نخلستان رویکرد دیگر نمایشگاه است.

برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی خرما در شیراز

وی با اشاره به اینکه همزمان با این نمایشگاه نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی عکس و نخستین رویداد شناسایی نیاز‌های فناورانه (مهندسی معکوس؛ Reverse Pitch) در حوزه خرما، فرآوری و صنایع مرتبط برگزار می‌شود گفت: وبینار، سمینار و نشست‌های تخصصی با رایزنان تجاری و تاجرانی از کشور‌های بازار هدف صادراتی از دیگر برنامه‌های جنبی نمایشگاه بین المللی خرماست.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های استان فارس یادآور شد که این نمایشگاه در سه سالن سرو، بهار و نرگس به تاریخ ۵ لغایت ۸ آبان از ساعت ۱۶ تا ۲۱:۳۰ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی استان‌های کشور و کشور‌های خارجی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: