کد خبر: ۱۵۰۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۳ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
آیت الله دژکام گفت: اگر بناست امثال رسانه مبلغ رسالات الهی باشند، اینگونه نباشد که یک تیتر بزنند و تمام شود، بلکه رسانه‌ها باید به عنوان مبلغان رسالات الهی نقش ایفا کنند.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس عصر امروز در آیین پایانی پویش کشوری نسل حسینی و مسابقه کشوری کتابخوانی آیینه تمام‌نما گفت: این چنین پویش‌هایی باید بیشتر شناخته شوند و برای گسترش آن در فضای مجازی اهتمام کرد.

وی با اشاره به رابطه نقش پیامبران الهی و میراث داران پیامبران در قرآن، افزود: خداوند می‌فرماید اینها کسانی هستند که رسالت‌های الهی را تبلیغ می‌کنند؛ اگر بناست امثال رسانه مبلغ رسالات الهی باشند، اینگونه نباشد که یک تیتر بزنند و تمام شود، بلکه رسانه‌ها باید به عنوان مبلغان رسالات الهی نقش ایفا کنند.

آیت الله دژکام ادامه داد: اگر رهبری می‌فرمایند ما در تبلیغ ضعف داریم به همین دلیل است و اگر با خودمان در این باره تعارف کنیم، نظام لطمه خواهد خورد.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: آیا آن چیزی که مطرح می‌شود و باید تبلیغ می‌شود درست منعکس می‌شود؟ در حالی‌که ظرفیت کار موجود است به شرطی که پیام را درست منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه تیتری که نشان از خشیت الهی باشد در رسانه‌ها، کمتر دیده می‌شود، گفت: باید فکری به حال این موضوع کنیم والا موفق به تبلیغ نمی‌شویم، چرا که گستره خشیت بیش از اینهاست.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ضمن یادآوری اینکه برای انتقال درست پیام‌ها يک شرط اساسی داریم که خداترسی و حلم و بردباری از مولفه‌های آن است، نبود پیام‌هایی که انعکاس دهنده خشیت الهی باشد را متذکر شد و بر لزوم توجه جدی به انعکاس اینگونه پیام‌ها تاکید کرد.

آیت‌الله دژکام اضافه کرد: جریانی اخیرا شروع شده که رسالت الهی را در سطوح خاصی تبلیغ می‌کند در حالی که عدالت جزو رسالت است و باید فریاد عدالت بزنیم، البته این اشتباهات در جامعه رخ داده و می‌گوییم عدالت مهم است اما کافی نیست بلکه باید در مجموعه رسالات الهی آن را ببینیم و تبلیغ کنیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید عدالت، پیوست معارف قرآنی قرار گیرد و تبلیغ اینگونه درست است، به نوآوری در باب معنویت از دیدگاه رهبر عظیم الشان انقلاب هم اشاره و عنوان کرد: قبلا معنویت صرفا در بعد فردی مطرح می‌شد اما ایشان معنویت در باب مدیریت‌های اجتماعی را مطرح کرده‌اند و در واقع محاسبه را از بعد شخصی به اجتماعی آورده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در فارس خاطرنشان کرد: حکومت به معنای مسئولیت است و نمی‌توان شانه از بار در میدان خالی کرد و روز قیامت باید پاسخگو بود.

آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود از دست اندرکاران راه‌اندازی پویش ملی نسل حسینی قدردانی و اضافه کرد: بزرگ منشی و عفو کردن را یاد بگیریم وگرنه هیچ اقدامی مطلوب واقع نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی در مدیریت انتقام می‌گیرند در حالی که می‌خواهیم کار جلو برود و وقتی به قدرت می‌رسیم باید عفو کنیم.


بنابه گفته امام جمعه شیراز، کار موفقی در این پویش و مسابقه انجام شده که امید است دست مایه کارهای موفق بعدی شود. اما به اندازه ظرفیت‌ها و نیاز دنیا نیست و باید به جایی برسیم که به اندازه ظرفیتمان کار کرده باشیم و در واقع به اندازه توان برای رسالت‌های الهی به میدان بیاییم.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: