کد خبر: ۱۵۰۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۷ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به اهمیت بزرگداشت یوم‌الله ۱۳ آبان، از فعال شدن کمیته‌های برگزاری این رویداد در استان خبر داد.
به گزارش سرویس فرهنگی شیرازه، حجت‌الاسلام محمد رضایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس در جلسه ستاد گرامیداشت هفته وحدت و یوالله ۱۳ آبان، ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و هفته نیروی انتظامی یادآور شد که امسال هم برنامه‌های گرامیداشت این مناسبت‌های ملی در فارس برگزار می‌شود.

وی با برشمردن وقایع ۱۳ آبان در تاریخ کشور، تبعید حضرت امام خمینی(ره) به علت موضع گیری علیه لایحه کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳، هجوم ناجوانمردانه نیروهای رژیم سفاک پهلوی به دانش آموزان و شهادت جمعی از آنان در سال ۱۳۵۷ و تسخیر سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸، علت نامگذاری ۱۳ آبان به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را نظیر این مسائل دانست و یادآور شد: امام خمینی(ره) از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با عبارت انقلاب دوم یاد کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس برگزاری مراسم در یوم الله ۱۳ آبان در تمام کشور و متعاقباً استان فارس را قطعی دانست و تشریح کرد: امسال مراسم متمرکز و خاص برای ۱۳ آبان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

رضایی با اشاره به فعالسازی کمیته های مربوط به یوم الله ۱۳ آبان نظیر کمیته مراسم، کمیته فضاسازی و تبلیغات شهری، کمیته دانش آموزی، کمیته دانشجویی و کمیته فرهنگی، استفاده از ظرفیت های موجود را لازم و ضروری دانست و افزود: همه ارگان ها و نهادها باید دست به دست هم دهیم تا فضای مناسب فرهنگی و سیاسی برای ایام هفته وحدت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را ایجاد کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: خروج ذلت بار آمریکا از افغانستان و مسائل نظیر آن می تواند یکی از محورهای فضاسازی های شهری و برنامه های اجرا شده باشد.

رضایی با اشاره به در پیش بودن ولادت با سعادت پیامبر رحمت(ص) و ایام مبارک هفته وحدت، استفاده از ظرفیت این ایام را لازم دانست و تصریح کرد: نکات مشترکی که بین مسلمانان و مربوط به جهان اسلام است و خیانت و جنایتی که برخی از سردمداران کشورهای اسلامی در حق امت اسلامی می کنند قابلیت بسیار بالایی برای تبیین در بین قشر جوان دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با تأکید بر اهمیت گرامیداشت هفته وحدت و یوم الله ۱۳ آبان، همکاری و به کار گیری ظرفیت همه نهاد ها را لازم دانست و تصریح کرد: تمهیدات لازم جهت انجام تبلیغات گسترده شهری به مناسبت هفته وحدت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سطح مناطق ۱۱ گانه شهر شیراز انجام شده است.

علی اکبر سلطانی برپایی نمایشگاه پوستر مفهومی با موضوع جنایات آمریکا، یادآوری وقایع ۱۳ آبان و تبیین فلسفه استکبار ستیزی در روز مبارزه با استکبار جهانی را از دیگر برنامه های اجرایی شهرداری در این ایام بر شمرد و خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و بصیرتی، تولید نماهنگ و موشن گرافی از جمله برنامه هایی است که در مناسبت های پیش رو با محوریت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز انجام خواهد شد.

در این جلسه که با حضور مسئولان استانی در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار شد، مدیران سازمان ها و نهادها به هم اندیشی حول برنامه های هفته وحدت و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی پرداختند.

انتهای پیام/ح
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: