کد خبر: ۱۵۰۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۳ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
استاندار فارس در شورای اداری؛
استاندار فارس گفت: ماجرای نفت و گاز و پتروشیمی، اشتغال و موانع تولید و تسهیل در صدور مجوزها از دیگر معضلات موجود در فارس است که با تفویض اختیار به استان، خیلی از این مشکلات حل شدنی است.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس شامگاه پنجشنبه 22 مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز که با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور و جمعی از وزرا و معاونان وی و مدیران کل و نمایندگان استان فارس برگزار شد، با اشاره به برخی معضلات و مشکلات فارس، اظهار کرد: گر چه استان فارس دارای ظرفیت‌ها، پتانسیل و امکانات بسیاری است، اما در کنار همه توانمندی‌های موجود، معضلات خاصی هم در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) است، اما بافت تاریخی اطراف حرم باید محرومیت‌زدایی شود و نیازمند بودجه برای تسریع در توسعه اطراف حرم هستیم.

ایمانیه افزود: بحث آب و معضلات موجود در این راستا، راه و قطار شهری در شیراز، راه آهن شیراز و ارتباط جنوب کشور به شمال از این طریق، مشکلات تسهیلات بانکی، شهرک‌های صنعتی ناتمام و کمبودهای این شهرک‌ها، به چرخه تولید برگرداندن کارگاه‌های تولیدی تعطیل شده، خام فروشی و نبودن صنایع تبدیلی، نبود شرایط برای قطب گردشگری در زمینه‌های مختلف و عدم تفویض اختیار در استان برای ثبت و به عرصه تولید وارد شدن شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر معضلاتی است که در استان فارس وجود دارد.

به گفته استاندار فارس ماجرای نفت و گاز و پتروشیمی، اشتغال و موانع تولید و تسهیل در صدور مجوزها از دیگر معضلات موجود در فارس است که با تفویض اختیار به استان، خیلی از این مشکلات حل شدنی است.

وی با یادآوری اینکه بالاترین آمار عشایر در استان فارس است، به مشکلات این قشر اشاره کرد و گفت: استان چهار فصل فارس در فرایند کشت، بسته‌بندی و صادرات گیاهان دارویی و کشت ارگانیک گیاهان، دارای مشکلاتی است که با توجه دولت و تفویض اختیار در زمینه‌های مختلف قابل حل است.


ایمانیه با اشاره به مشکلات دامداران، به موقوفات در فارس اشاره کرد و فارس را پیشتاز در این عرصه دانست که می‌تواند مشکل گشای بسیاری معضلات باشد که به تسهیل روند اداری و مکاتبات نیازمند است.


وی تصریح کرد: تسهیل شرایط ورزشی، مسکن مناسب، سلامت و پزشک خانواده، حمایت از حضور تمام وقت اساتید در دانشگاه علوم پزشکی فارس، تکمیل بیمارستان‌های ناقص در استان و بحث شهر سلامت از دیگر مسائلی است که دولت باید به آن توجه ویژه داشته باشد.

استاندار فارس ادامه داد: وام مسکن پانصد میلیونی نخبگان آن هم برای 600 نفر در کل کشور کافی نیست و باید هم از نظر تعداد نخبگان و هم میزان نقدی افزایش پیدا کند.

ایمانیه به حاشیه شهر شیراز و مشکلات ایجاد شده برای سومین حرم اشاره کرد و از دولت سیزدهم خواست در کنار توجه به همه این مشکلات، بحث آنتن‌های مخابراتی در استان را هم مورد توجه قرار دهد.


انتهای پیام/س
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: