کد خبر: ۱۵۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
لطفی طبق آخرین گزارش ها و آمارهای کرونا در استان، اعلام کرد: بیشتر فوتی های ناشی از کروناویروس در فارس، هنوز واکسن نزده اند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، مهرزاد لطفی با بیان اینکه اغلب جان باختگان کرونا هنوز واکسن نزده اند،بر اهمیت گسترش هر چه سریع تر پوشش واکسیناسیون با هدف افزایش ایمنی جامعه در برابر این بیماری تاکیدکرد و از جوانان به ویژه افرادی که موعد واکسن آنان فرا رسیده اما برای دریافت واکسن علیه کروناویروس مراجعه نکرده اند، خواست تا ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، در راستای واکسینه کردن خود و اطرافیان هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و مشوق و الگوی سلامت برای دوستان و عزیزان خود باشند.

وی در ادامه با بیان نقش محوری مشارکت مردم در برابر گسترش این بیماری در جامعه، اظهار کرد: مشارکت و حضور فعال مردم در مراکز واکسیناسیون، مهمترین نوع پایبندی به مسوولیتی اجتماعی به ویژه در روزهای بحرانی کرونا است.

لطفی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سفر وزیر بهداشت و هیات همراه به استان فارس و بازدیدهای انجام شده از مراکز واکسیناسیون و بیمارستان ها و همچنین بررسی شاخص های استان فارس در بحران کووید۱۹، ابراز رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیرازرا ثمره تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین ضمن بررسی روند نمونه گیری های تشخیصی در استان، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و روند بستری بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های استان؛ علت های جان باختن مبتلایان طی دو روز اخیر و نمودارهای مربوط به جانباختگان کووید۱۹ در استان و کشور را مورد پیگیری قرار داد.

انتهای پیام/س

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: