کد خبر: ۱۵۰۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰
تا پایان سال جاری:
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۹۶ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل شده است و ۵۵۴ دستگاه دیگراز این سامانه‌ها نیز تا پایان سال جاری، تحویل خانوار‌های عشایر غیور فارس خواهد شد.
به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، وزیر نیرو در ادامه برنامه سفر به استان فارس، از سامانه‌های خورشیدی عشایری بازدید کرد و رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸۹۶ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل شده است  و ۵۵۴ دستگاه دیگراز این سامانه‌ها نیز تا پایان سال جاری، تحویل خانوار‌های عشایر غیور فارس خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: در حال حاضر تمامی روستا‌های بالای ۱۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری خانوار‌های عشایر بیشتری از نعمت روشنایی برخوردارشوند.

این مقام مسئول ادامه داد:  هزینه برای این تعداد سامانه تحویل شده، بیش از ۱۸۹ میلیارد ریال به طور تقریبی ۹۰ درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و ۱۰ درصد توسط متقاضی عشایری تامین شده و تمامی مراحل نیازسنجی، طراحی، الگوی ساخت و تعیین مشخصات فنی این سامانه تحت نظارت و راهبری دفتر برق روستایی شرکت توانیر و توسط کارشناسان و متخصصان این شرکت انجام شده است.

در این طرح هر خانوار عشایر با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین نماید.

انتهای پیام/ح
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: