کد خبر: ۱۵۰۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹ - ۲۷ مهر ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۴۰۰، اعلام کرد.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، سید روح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت ختمی مرتبت(ص) و بیان تازه ترین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از بهبودی ۴۵۱ هزار و ۵۷۰ نفر معادل ۹۷ درصد بیماران کووید۱۹ استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.


وی در ادامه اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۰۵ هزار و ۷۶۳ مورد تست تشخیصی در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۳۹۹ هزار و ۱۵۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده و با بررسی نمونه های انجام شده، ۴۱۸ هزار و ۳۲۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.


حسینی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۰۶ هزار و ۶۰۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۷ هزار و ۲۵۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع تاکنون، ۴۶۵ هزار و ۵۳۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

بهبودی بیش از ۹۷ درصد از بیماران مبتلا به کرونا ویروس در فارس

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه ۲۶۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۷۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.


حسینی همچنین از جان باختن ۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون نیز به ۶ هزار و ۸۴۷ نفر رسیده است.


وی با بیان اینکه تاکنون، دو میلیون و ۸۴۴ هزار و ۹۶۳ دُز نوبت اول و یک میلیون و ۷۸۹ هزار و ۱۸۸ دُز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده است، افزود: با ۵۴ هزار و ۸۰۰ دُز تزریق شده طی روز گذشته، مجموع واکسن های کرونا تزریق شده در فارس تا امروز، به چهار میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۵۱ دُز رسید.


این مقام مسوول در دانشگاه با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جامعه و اهمیت مراجعه زودهنگام مردم استان به مراکز واکسیناسیون برای دریافت واکسن کرونا، ابراز امیدواری کرد که در آستانه میلاد نبی اکرم (ص) و به برکت این ایام، خداوند متعال رحمت خویش را بر ما نازل کند و هر چه سریع تر بحران بیماری کرونا پایان یابد.


انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: