کد خبر: ۱۵۰۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۲۹ مهر ۱۴۰۰
ایمانیه:
استاندار فارس گفت: در تلاشیم با جلب موافقت وزارت نیرو و مسئولان استان همجوار، آب مورد نیاز استان بوشهر از طریق احداث آب شیرین‌کن و سد‌های جدید این استان تامین شود تا منطقه خشت و کنارتخته از آبرسانی به استان بوشهر معاف شوند.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در سفر به شهرستان کازرون و درباره تامین آب کشاورزی و شرب شهر خشت، گفت: باتوجه به اینکه بخشی از آب منطقه «خشت» و «کنارتخته» به سمت استان بوشهر روانه می‌شود درصدد هستیم با جلب موافقت وزارت نیرو و مسئولان استان همجوار، آب مورد نیاز استان بوشهر از طریق احداث آب شیرین‌کن و سد‌های جدید این استان تامین شود تا منطقه خشت و کنارتخته از آبرسانی به استان بوشهر معاف شوند.

وی با اشاره به اینکه مرکز درمان بستر، «بالاده» امسال تکمیل خواهد شد اظهار امیدواری کرد این مجموعه درمانی با پیگیری‌های صورت‌گرفته تا سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس درباره تامین آب کشاورزی و شرب شهر خشت، گفت: باتوجه به اینکه بخشی از آب منطقه «خشت» و «کنارتخته» به سمت استان بوشهر روانه می‌شود درصد هستیم با جلب موافقت وزارت نیرو و مسوولان استان همجوار، آب مورد نیاز استان بوشهر از طریق احداث آب شیرین‌کن و سد‌های جدید این استان تامین گردد تا منطقه خشت و کنارتخته از آبرسانی به استان بوشهر معاف شود.

استاندار فارس اظهار کرد: ضروری است جاده خشت – وحدتیه جهت کاهش فاصله خشت تا گناوه با همکاری وزارت راه و شهرسازی هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری رسد؛ همچنین با افزایش اعتبارات تونل محرم و راه‌های دسترسی از سمت غرب و شرق به منظور کاهش ۲۲ کیلومتری فاصله کازرون-بوشهر به زودی به بهره برداری می‌رسد.

ایمانیه همچنین در ادامه به وضعیت تونل مقاومت اشاره کرد و ادامه داد: این مسیر میانبری از تنگه ابوالحیات به سوی کازرون خواهد بود که تکمیل، طراحی وشروع عملیات اجرایی آن با جدیت در دست رسیدگی است.

نماینده عالی دولت در استان فارس عنوان کرد: با موافقت راه و شهرسازی برای اعطای ۱۰ هکتار زمین به‌منظور ایجاد ورزشگاه دوم کازرون به اداره کل ورزش و جوانان استان فارس اعلام شده است. این ورزشگاه شامل زمین فوتبال روباز و سالن‌های سرپوشیده برای ورزش‌های جانبی خواهد بود.

وی زیربنای پیش‌بینی شده برای این مجموعه ورزشی را ۲۰ هزار مترمربع خواند و توضیح داد: این پروژه با اعتباری که برای آغاز آن در نظر گرفته شده است به زودی گلنگ‌زنی خواهد شد.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: