کد خبر: ۱۵۰۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۷ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد؛
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: در صورتی که مردم با عادی پنداری و سهل انگاری شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکرده، وضعیت رنگ بندی کرونا در شهرستان های استان به سرعت تغییر می کند.
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، مهرزاد لطفی امروز 9 آبان ماه در چهارصد و سی و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹با بیان اینکه عادی انگاری و بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی آفت سلامت عمومی است، تاکید کرد: با گذشت حدود ۲۰ ماه از شیوع کرونا، همچنان پایبندی به رعایت اصول بهداشتی و تزریق واکسن دو ضرورت مهم برای حفظ سلامت عمومی در برابر این بحران است و در این زمینه جوانان و نوجوانان استان نقش تاثیرگذاری دارند که می توانند پا به پای مدافعان سلامت در تامین سلامت جامعه نقش داشته باشند.

وی با اعلام اینکه هم اکنون دو شهرستان در استان در وضعیت قرمز به سر می برند، با مهم برشمردن تشدید نظارت مسوولان در شهرستان های استان به ویژه مناطقی که در وضعیت هشدار قرار دارند، گفت: تغییر وضعیت شهرستان های استان به دلیل افزایش آمارها، خطری جدی است که با بی توجهی نسبت به رعایت بهداشت، تشدید شده و جان تمامی اعضای جامعه را تهدید می کند.

 لطفی با اعلام اینکه که همچنان کروناویروس در جامعه وجود دارد و این بیماری خطرناک، بی رحمانه خانواده ها را داغدار می کند، اضافه کرد: عزم جدی مردم، نهادها و دستگاه های اجرایی در کاهش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹، بسیار تاثیرگذار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان با تاکید بر نقش مردم در سلامت جامعه، تنها راه برون رفت از این بحران و مهمترین اقدام برای کنترل کرونا را مشارکت در واکسیناسیون عمومی و پایبندی جدی به شیوه نامه های بهداشتی دانست و از مردم خواست تا با توجه به سرد شدن هوا، از سهل انگاری در این وضعیت بحرانی، به ویژه برگزاری مهمانی و دورهمی بپرهیزند.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: