کد خبر: ۱۵۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۱ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد:
لطفی گفت: آمارها نشان می دهد در شهرهایی که مشارکت در واکسیناسیون پایین است، با افزایش آمارهای ابتلا، بستری و جانباختگان کرونا مواجه هستیم و همین موضوع موجب افزایش خطر ورود به وضعیت قرمز در این شهرستان ها شده است.

اعلام نگرانی نسبت به خطر افزایش شهرهای قرمز فارس/افرادی که نشانه های سرماخوردگی را در خود مشاهده می کنند، از هرگونه سهل انگاری پرهیز کنند
به گزارش سرویس سلامت شیرازه، مهرزاد لطفی در چهارصد و چهل و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ ضمن بررسی آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون در مناطق مختلف استان، نسبت به پایین بودن آمار مشارکت و مراجعه گروه های هدف برای دریافت واکسن در برخی از شهرستان ها ابراز نگرانی کرده و پیامد این سهل انگاری را افزایش آمارهای مربوط به ابتلا، شدت یافتن بیماری و در نتیجه بستری و افزایش آمار جانباختگان عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی، این سهل انگاری و بی توجهی ها مهم ترین عامل تغییر وضعیت شهرها به رنگ قرمز شده است که سلامت خانواده ها و عزیزان یکایک ما را تهدید می کند.

وی از افراد بالای ۱۲ سال استان خواست تا هرچه سریعتر به به نزدیکترین مرکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با سرد شدن هوا و افزایش بیماری در این فصل، برای رهایی از چنگال کرونا و دیگر بیماری های مُسری، به مشارکت جدی مردم در زمینه دریافت واکسن و رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیاز داریم تا بتوانیم شاهد کاهش زنجیره های انتقال این بیماری در سطح جامعه باشیم.

لطفی هرگونه سهل انگاری در این زمینه را آسیبی برای خود و اطرافیان عنوان کرد که در حقیقت به مخاطره انداختن موضوع حیاتی جان و سلامت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مسوولان، فعالان اجتماعی و بزرگان خانواده ها خواست تا مردم را برای مشارکت در واکسیناسیون و ایمن سازی جامعه تشویق کنند.

وی از مردم فارس دعوت کرد تا ضمن شرکت در طرح واکسیناسیون، از اطرافیان خود نیز بخواهند هر چه سریعتر برای مقابله با این بیماری، به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

 لطفی با اشاره به اینکه کرونا مهمان ناخوانده بسیاری از خانواده ها شده و در کمترین زمان، اعضای خانواده را درگیر کرده است، از افرادی که نشانه های سرماخوردگی را در خود یا اطرافیان مشاهده می کنند، خواست تا از هرگونه سهل انگاری پرهیز کرده و برای پیشگیری از انتشار بیماری و دریافت خدمات درمانی به نزدیکترین مرکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت پایش، رصد و پیگیری روزانه آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، وضعیت سلامت بیماران بستری و آمارهای مربوط به بهبودی بیماران در استان و کشور، از تلاش بی وقفه و شبانه روزی کمیته علمی کروناویروس در دانشگاه به پاس پیگیری مستمر موارد یاد شده قدردانی کرد.

انتهای پیام/س


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: