کد خبر: ۱۵۰۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۰ - ۲۱ آبان ۱۴۰۰
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام گفت: ملاک های انتخاب مدیران نیز باید به گونه ای باشد که شایستگی لازم و آگاهی در تخصص و آگاهی مسئولیت لازم را داشته باشد و از این تخصص با خدا ترسی در جایگاه خود برای رسیدگی به امور استفاده موثر داشته باشد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز امروز در خطبه های سومین حرم اهل البیت (ع) گفت: معنویت در دین اسلام با سایر ادیان فرق دارد زیرا معنویت اسلامی با تفکر همراه است.

آیت الله دژکام با اشاره به اینکه تفکر همواره مورد تاکید دین مبین اسلام است و باید در مورد معاد و قیامت همواره تفکر کنیم، تاکید کرد: اصل زندگی ما در قیامت است و زندگی جاویدان خواهیم داشت.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه زندگی دنیا هر چقدر هم طولانی باشد تمام شدنی است، اضافه کرد: زندگی اخروی پایانی نخواهد داشت و باید حواسمان به اندیشیدن در مورد قیامت باشد، متوجه تفاوت آخرت با دنیا باشیم و همواره آخرت را بر دنیا ترجیح دهیم.

وی آیات قرآن کریم در مورد آخرت را مورد اشاره قرار داد و گفت: قبرستان «دارالسلام» شیراز بیش از 14 قرن سابقه دارد و زمانی که از کنارش عبور می کنیم به این فکر کنیم که این درگذشتگان روزی مجددا زنده می شوند و باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

بنابه گفته این استاد دانشگاه، آنها که در پی منصب در دنیا هستند و بر سر مردم برای رسیدن به منصب کلاه می گذارند باید بدانند روزی پاسخگوی اعمال خود باشند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: خدای متعال قادر به همه امور است و حکمت الهی اقتضا می کند که معادی وجود داشته باشد و با دانستن این موارد از گناه باید پرهیز کنیم.

آیت الله دژکام با بیان اینکه برخی انسان ها به بهانه رها بودن، به ارزش ها بی قید و بند می شوند و برای اینکه هر طور بخواهند زندگی کنند، قید قیامت را می زنند، خاطرنشان کرد: عده ای افراد در روز قیامت شاد و نورانی هستند و نگاه به وجه خدا می کنند و روایت شده هر فردی که «لا اله الا الله» بگوید به وجه خدا نگاه می کند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری سخنان پیامبر (ص) را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان فرموده اند اگر فردی اهل بیت من را ناراحت کند در قیامت به وی نگاه نمی کنم و ما مسلمانان باید حواسمان به این مهم باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) باید رحلت حضرت معصومه (ع) را که در میانه هفته پیش رو داریم به خوبی برگزار کنیم.

آیت الله دژکام با اشاره به میلاد امام حسن عسکری (ع) ادامه داد: به فرموده امام یازدهم شیعیان، 2 ویژگی است که اگر به دست آوریم بالاتر از آن نخواهد شد که شامل ایمان به خدا و مومن بودن و دیگری خیر رساندن به برادران دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اکنون در جامعه ما مومنان، علما، روحانیت، مسئولان و ... خیر رساندن را فراموش نکرده اند، اظهار کرد: نباید به این مقدار بسنده کنیم و در خیر رساندن به برادران دینی خود نهایت اهتمام را داشته باشیم و در خیر رسانی بخیل نباشیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به نیازمندان جامعه رسیدگی کردن و نفع رساندن مصداق خیر رسانی است، تاکید کرد که باید از افتادگان دستگیری کنیم که توشه ما در آخرت همین اقدامات خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای مومن پسندیده نیست که در پی منصب باشد افزود: زیرا حیف مومن است که خود را برای منصب کوچک کند و خوشبختانه ملت مومن پای کار بسیجی ما همواره پای کار دین تا آخر ایستاده است.

امام جمعه شیراز اهمیت عدالت در جامعه را در شمار ارزش ها و اهداف انقلابی دانست و اعلام کرد: پیش از انقلاب شاهد ظلم آمریکا بودیم که امروز با اعمال تحریم ها این ظلم ادامه دارد.

آیت الله دژکام تصریح کرد: رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه در باب عدالت در جامعه تاکید کرده اند و برخی مدیران برای اجرای عدالت خواهان اختیار لازم هستیم و باید مقررات در مجلس به گونه ای باشد که مدیران در اجرای عدالت اختیار داشته
باشند.

امام جمعه شیراز افزود: ملاک های انتخاب مدیران نیز باید به گونه ای باشد که شایستگی لازم و آگاهی در تخصص و آگاهی مسئولیت لازم را داشته باشد و از این تخصص با خدا ترسی در جایگاه خود برای رسیدگی به امور استفاده موثر داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم اجرای عدالت در جامعه گفت: مردم اگر شاهد اجرای عدالت در جامعه باشند دلگرم می شوند و پای تمام مشکلات خواهند ایستاد.

انتهای پیام/ ح
مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: