کد خبر: ۱۵۱۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۴ - ۲۸ آبان ۱۴۰۰
پیش از خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس بیان کرد: مردم شرایط تحریم را تحمل می کنند چرا که قرار نیست نان بگیرند و عزت بفروشند اما انتظار این است که در مکتب علوی که طوری با متخلفین برخورد شود تا مردم به پای نظام علوی نگذارند.

به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه، هادی رضایی مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در اشاره به باب های جهاد تبیینی مورد تاکید رهبر انقلاب بیان کرد: اگر به خواستگاه جهاد تبیینی نگاه کنیم خواهیم دید که یکی از ابعاد جهاد فرهنگی که خواستگاه آن معطوف به رسانه و فضای مجازی می‌شود، به صورت مکرر مقام معظم رهبری فرمودند آنچه امروز به صورت واقع شاهد آن هستیم جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی است که نباید از چشم مسئولان امر مغفول بماند.

رضایی در این خصوص ادامه داد: جهاد تبیینی با نگاهی که مقام معظم رهبری نسبت به رسانه ها و فضای مجازی دارند، تنها با نگاه فرصت محوری می‌تواند بستری برای ترویج و تبیین اندیشه ناب و باور دینی و انقلابی اسلامی ایران باشد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس با بیان اینکه انتظار رهبر انقلاب مبنی بر آسیب شناسی فرهنگ و رسانه، در اذهان تمام مردم دنیا علی الخصوص جوانان این مرز و بوم متاسفانه مغفول مانده است اضافه کرد: مسئولین امر باید ضمن انجام آسیب شناسی های لازم در باب فرهنگ و رسانه، نکات ضعف را احصا و بر نقاط قوت تکیه کنند تا بتوانند در برابر این جبهه که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است یارای مقابله داشته باشند.

وی با طرح این سوال که امروز متولیان دستگاه‌های فرهنگی در کشور بسیارند اما چرا آن نتیجه‌ای که باید در باب فرهنگی حصول شود چرا حصول نمی‌شود تصریح کرد: با یک نگاه اجمالی بر روند فرهنگی و دستگاه‌های موجود شاهد آن هستیم که تعدد این دستگاه‌ها هرچند فرصتی هستند برای این نظام مقدس اما اگر در مدیریت آن انسجام نباشد، در این عدم هماهنگی و توازن قطعا لطمه و ضربه و آن نتیجه‌ای که باید در بعد فرهنگی حاصل شود حاصل نمی‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه جهاد تبیینی در فضای مجازی و رسانه امروز وظیفه تک تک دلسوزان نظام است افزود: این جنگ جنگی واقعی است و دشمن در جنگ های سرزمینی ناتوان و مغلوب همت مردم بزرگ ایران شد، اما امروز به علت عدم انسجام مدیریتی در مواجهه با توطئه های دشمن در عرصه فضای مجازی بعضا لطماتی را متوجه ساختار فرهنگی و رسانه‌ای می‌بینیم.

وی با بیان دومین زمینه مورد نیاز به بازنگری عنوان کرد: در زمینه فرهنگ و رسانه، تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی امری ضروری است چرا که امروز یک برنامه راهبردی مدون وجود ندارد که دستگاه‌های متولی ذیل آن انجام وظیفه کنند و این وظیفه صاحب نظران و صاحب فکران است تا ساختارهای فرهنگی به صورت منسجم با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس در ادامه مطرح کرد: امروز فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در مواجهه با تهاجم فرهنگی دشمن مظلوم واقع شده است و مسئولین امر باور نکرده‌اند که باید کفن‌پوشانه در میدان مبارزه و در میدان جنگ جدیدی که دشمن باز کرده است بایستند و مقابله کنند، امروز آموزش سواد رسانه‌ای یکی از ملزومات ایست که باید تک تک افراد جامعه را در بر بگیرد.

رضایی از لزوم آموزش سواد رسانه ای سخن گفت و افزود: پدران و مادران در کنار آموزش، در کنار تامین مایحتاج مادی و معنوی، باید همت ویژه‌ای برای آموزش و سواد رسانه‌ای فرزندان خود بگمارند، چرا که آنجا که فرزندانشان در خانه‌ها آرمیده‌اند و در فضای مجازی که امروز به مثال یک دریای متلاطم که هر لحظه ممکن است جوانان و فرزندان شما در آن غرق شوند در ناآگاهی شاهد از بین رفتن فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و انقلابی خودمان نباشیم.

این مقام مسئول در اشاره به مطالبه های مردم ادامه داد: در حال حاضر انتظار مردم این است که با روی کار آمدن این دولت انقلابی کم کاری های مسئولین در دولت‌های قبل پیگیری برآورده و مطالبات به حق مردم پاسخ داده شود و در تغییر و تحولی که مردم آرزوی آن را می کشیدند تسریع ایجاد شود، چرا که بلاتکلیفی در وضعیت موجود یعنی فراهم کردن زمینه سوء استفاده برای برخی افراد که دل در گرو منافع شخصی خود دارند.

وی در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: مردم شرایط تحریم را تحمل می کنند چرا که قرار نیست نان بگیرند و عزت بفروشند اما انتظار این است که در مکتب علوی که طوری با متخلفین برخورد شود تا مردم به پای نظام علوی نگذارند.

انتهای پیام/ع

مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، رسانه ، بسیج
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: