کد خبر: ۱۵۱۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰
امام جمعه شیراز؛
آیت‌الله دژکام گفت: نقشی که مراکز خیریه در عدالت اجرا می‌کنند خشنودی طرفین را می‌آورد و باید به مسئله خیریه صرفا به اینکه کمک به نیازمندان است نگاه نشود .
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست هم‌اندیشی خانه خیرین با اشاره به تاکید قرآن درباره انفاق و خیرخواهی، گفت: تا از مال و امکانات خود برای نیازمندان هزینه نکنیم، هدایت الهی شامل حال ما نمی‌شود و یکی از ویژگی متقین انفاق‌کردن است.

وی با بیان اینکه در جامعه ما نیاز به این مباحث جدی احساس می‌شود که چرا خداوند بر انفاق‌کردن تاکید دارد؟، گفت: این عالم، عالم محدودیت است؛ محدودیت منابع داریم باید باورمان بشود که بهینه مصرف کنیم، اما کسانی که خیر ما را نمی‌خواهند طوری وانمود می‌کنند که محدودیتی نیست.

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه باید در توزیع منابع به عدالت فکر کنیم، افزود: دعوا‌های سنگینی درباره عدالت است که در فضای مجازی و رسانه‌ای از آن غفلت می‌شود و سبب شده نتوانیم تحلیل درستی ارائه دهیم؛ چیزی که در جامعه ما بسیار چشمگیر است این است که دولت باید عادلانه تقسیم کند این حرف درستی است، اما کامل نیست، چون هر چقدر دولت تلاش کند تا عدالت را برقرار کند، اما مواردی را از قلم می‌اندازد.

دژکام با بیان اینکه باید از احساسات و انسانیت و عواطف بهره ببریم تا عدالت اجرا شود، گفت: نقشی که مراکز خیریه در عدالت اجرا می‌کنند خشنودی طرفین را می‌آورد و باید به مسئله خیریه صرفا به اینکه کمک به نیازمندان است نگاه نشود بلکه به نفع عدالت و لذت بردن از زندگی برای همه اقشار نگاه شود که نهایتش انسجام اجتماعی است بنابراین مسئله خیریه خیلی اهمیت داد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نهاد‌های حمایت‌گر مثل کمیته امداد باید بقیه را نیز در این حمایت مشارکت دهد، افزود: مراکز حمایتی دولتی باید آغوش خود را برای مراکز غیردولتی باز کنند، چون فوایدی که در این جریان وجود دارد، محدود به رسیدگی به قشر آسیب‌پذیر نیست بلکه معنای زندگی را رشد می‌دهد.

وی تصریح کرد: جوسازی رسانه‌ای دنیا اکنون به گونه‌ای است که واقعیت مشکل را خیلی بزرگتر نشان دهند؛ می‌خواهند بگویند که در رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر این روش دینی موثر نیست اگر تحت فشار‌های رسانه‌ای قرار بگیریم اصل روزنه امید بشریت بسته می‌شود.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط
برچسب ها: شیرازه ، دژکام ، منابع ، خبرین
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: