کد خبر: ۱۵۱۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۰۱ آذر ۱۴۰۰
استاندار فارس:
ایمانیه با تاکید بر اینکه نباید همیشه منتظر صدور مصوبات و بخشنامه های مرکز برای اجرا باشیم، خاطرنشان کرد: فارس بر اساس توانمندی بانوان باید پیشتاز اقدامات و گام های بزرگ در کشور باشد.
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس امروز یکم آذرماه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با تاکید بر اینکه بانوان محور خانواده‌ها، جامعه و کشور هستند، عنوان کرد: عملکرد هر یک از بانوان علاوه بر خود او بر همسر و فرزندانش نیز اثر می‌گذارد.

به اعتقاد نماینده عالی دولت در استان فارس می‌توان بانوان را مدیران جامعه است.

 وی از مدیر کل جدید امور بانوان و خانواده خواست با همکاری مدیر پیشین شورای مشورتی جامعی مربوط به حوزه بانوان تشکیل شود که این شورا وظیفه تصمیم سازی، مشورت، اندیشه ورزی و تفکر را بر عهده داشته باشد

استاندار فارس با بیان اینکه امروز بسیاری از افراد توانمند در پست های مدیریتی درگیر امور اجرایی می‌شوند، اظهار کرد: این مدیران فرصتی برای تفکر و تصمیم سازی ندارند؛ از این رو ناچار به گرفتن تصمیمات ناگهانی و روزمره و فاقد پشتوانه تفکری می‌شوند.

ایمانیه تاکید کرد: همه ادارات و سازمان‌ها مکلف هستند پیوست امور بانوان داشته باشند و فردی توانمند و قوی به عنوان مشاور امور بانوان در کنار مدیر آن اداره انتخاب شود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه نباید همیشه منتظر صدور مصوبات و بخشنامه های مرکز برای اجرا باشیم، خاطرنشان کرد: فارس بر اساس توانمندی بانوان باید پیشتاز اقدامات و گام های بزرگ در کشور باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم ارتباط قوی تر مدیریت امور بانوان و خانواده با دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه علمیه داشته باشد چرا که عجین شدن با محیط های علمی سبب اتخاذ تصمیم ها و تدوین و اجرای برنامه های قوی تر و پخته تر خواهد شد.

استاندار فارس با بیان اینکه طرح خانواده متعالی به عنوان طرحی اثر گذار باید همچنان ادامه یابد و اجرایی شود، از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خواست، همکاری با اداره کل امور اجتماعی استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، حوزه هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حوزه‌های فرهنگی بسیج  را قوی تر از گذشته در دستور کار قرار دهند.

وی همچنین تاکید کرد: شهرستان های استان فارس نیز باید هم گام با شیراز در امور بانوان و خانواده مد نظر قرار گیرند.

ایمانیه با یادآوری اینکه برش استانی سند توسعه فرهنگی برای اولین بار در فارس رونمایی شده است عنوان کرد: باید خود را متعهد به حرکت در این مسیر بدانیم.

وی در ادامه بیان کرد: پیشنهاد دورکاری برای بانوان کارمند را به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رییس جمهور ارائه داده‌ایم و این پیشنهاد مورد استقبال حضرت آیت الله رییسی قرار گرفته است

وی اضافه کرد: اجرای این طرح‌ باید با در نظر گرفتن زوایای مختلف در دستور کار قرار گیرددکتر ایمانیه همچنین خواستار تشکیل کارگروه رفاه خواهران کارمند استان فارس شد و افزود: تشکیل یک کارگروه اثر گذار به همفکری و مشورت نیاز دارد

توجه به امور همسران و دختران شهدا و جانبازان، مادران سالمند، دختران جوان ، ارتباط با رسانه ها و استفاده از توان آنها در انعکاس فعالیت ها و بهره گرفتن از نظرات اهالی رسانه از دیگر مواردی بود که استاندار فارس از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خواست در برنامه های مدیریتی مد نظر قرار داده شود

وی عنوان کرد: از این پس عملکرد دستگاه‌ها و سازمان ها در حوزه امور بانوان باید در ارزیابی سالانه این ادارات مد نظر قرار گیرد.

 ایمانیه همچنین از راه اندازی یک میز خدمت قوی برای اجرای قانون جوان سازی جمعیت استقبال کرد
 
استاندار فارس در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های معصومه دستغیب، مدیرکل پیشین امور بانوان و خانواده استانداری فارس ابراز امیدواری کرد زهرا یقطین، مدیر کل جدید این مجموعه گام های موثری و تحول آفرینی در این حوزه انجام دهد.

انتهای پیام/سدریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: