کد خبر: ۱۵۱۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس:
طمراسی با تاکید بر اینکه امنیت عمومی در کشور با ظرفیتی که در دستگاه های امنیتی وجود دارد به خوبی مدیریت شده است، گفت: با اهتمام جدی و کم نظیر دولت به تنظیم بازار، تصمیمات قرارگاه امنیت غذایی پاسخگوی یکی از مطالبات جدی مردم است.
به گزارش سرویس اقتصادی شیرازه، احمد طمراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان فارس، با بیان اینکه به مقوله امنیت غذایی به عنوان یک اولویت ویژه باید پرداخته شود، ابرازکرد: تولید امروز تضمین کننده بازار آینده است و مدیریت امنیت غذایی بر پایه تولید محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت هوشمندانه امنیت غذایی صرفا تامین در زمان کمبود نیست، تصریح کرد: در بخش کشاورزی آشفتگی بازار در موارد عرضه مازاد نیز وجود دارد چرا که سرمایه گذار یا کشاورز متضرر می شود بنابراین اگر تولید کنترل نشود بازار را به راحتی نمی توان مدیریت کرد.

طمراسی در ادامه به امکان عرضه مستقیم کالا از طریق "سامانه بازرگام" نیز گریزی زد و افزود: این سامانه توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران راه اندازی و مدیریت می شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از سامانه مذکور به منظور توزیع هوشمند و عادلانه اقلام تنظیم بازاری در تهران استفاده می شود، اظهار کرد: به زودی برای کالاهای اساسی در استان فارس نیز راه اندازی می شود و در صورتی سایر دستگاه ها و یا شرکت های دانش بنیان سامانه و یا اپلیکشین دیگری برای این منظور داشته باشند در قرارگاه امنیت غذایی بررسی می شود.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به دلیل وظیفه مندی مسئولین شهرستانی در اجرای تصمیمات و مشارکت بیشتر این افراد در تصمیم سازی ها، راه اندازی قرارگاه امنیت غذایی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها در امتداد قرارگاه مرکزی و استانی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/س
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: