کد خبر: ۱۵۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰
امام جمعه شیراز:
آیت الله دژکام با بیان اینکه نخبه‌های بسیجی و اساتید دانشگاهی و حوزوی بسیج برای رفع مشکلات جامعه توانمندی و ظرفیت خوبی به شمار می‌روند، تاکید کرد: چرا که معتقدیم استاد بسیجی دانشگاه به فکر رفع مشکلات مردم است و برای رفع مسئله بحران آب باید با تفکر بسیجی و ظرفیت علما، نخبگان و دانشگاهیان عمل کنیم
به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های پیش از نماز جمعه امروز شیراز ضمن تبریک سالروز تاسیس بسیج مستضعفان، گفت: به گفته امام راحل، تفکر بسیجی باید در تمام دنیا سیطره پیدا کند.

وی با قدردانی از مسئولان سپاه فجر فارس و سایر ارکان‌های سپاه که زیر مجموعه بسیج را حمایت و سامان دهی می‌کنند تا همواره بسیج برای دفاع از ارزش‌های نظام اسلامی پای کار باشد، افزود: حضور چشمگیر و دسته جمعی بسیجیان در نماز جمعه امروز شیراز مایه مباهات است که با لباس بسیجی در نماز جمعه شرکت کرده‌اند.

آیت الله دژکام وجود بسیج به عنوان یک راهکار برای حل مسائل جامعه را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: از نظر جهان بینی، عالم دنیا عالم زحمت است و همه به نوعی کم و زیاد درگیر مشکل هستند، اما خدای متعال فرموده که باید برای رفع مشکلات یکدیگر به کمک دادن بپردازیم و لذا اصل تشکیل و روحیه بسیجی همین است که روحیه اهل بیت (ع) در آن نهفته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه نخبه‌های بسیجی و اساتید دانشگاهی و حوزوی بسیج برای رفع مشکلات جامعه توانمندی و ظرفیت خوبی به شمار می‌روند، تاکید کرد: چرا که معتقدیم استاد بسیجی دانشگاه به فکر رفع مشکلات مردم است.

این  با بیان اینکه برای رفع مسئله بحران آب باید با تفکر بسیجی و ظرفیت علما، نخبگان و دانشگاهیان عمل کنیم، گفت: شیخ بهایی ۴۰۰ سال قبل مسیر تقسیم بندی آب زاینده رود اصفهان را انجام داد که تا ۴۰۰ سال پاسخگو بود که به سهم خود توزیع عادلانه‌ای در تقسیم آب به شمار می‌رفته است.

نماینده، ولی فقیه در فارس عنوان کرد: همین مقدار آب که وجود دارد باید عادلانه توزیع شود و برای این کار به روحیه بسیجی و تفکر برتر نیاز داریم و به زودی شاهد توزیع عادلانه و عالمانه آب خواهیم بود.

آیت‌الله دژکام همچنین با تاکید بر اینکه بسیج باید به میدان بیاید تا با انجام یک کار جهادی شاهد توزیع عادلانه باشیم، تصریح کرد: اقتدار داخلی و ملی ما با رفع مشکلات اشتغال و معیشت مردم باید مرتفع شود که با یک کار جهادی و بسیجی قابل حل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر بخواهیم در مسیر تکامل و قرب الهی قرار بگیریم باید تفکر را در اولویت قرار دهیم، گفت: آنچه در زندگی دنیوی مشاهده می‌شود، دارای باطن است و به ظاهر محدود نمی‌شود.

بنابه گفته نماینده ولی فقیه در فارس، فیزیک به معنای ظاهر و پیداست که قطعا باطنی در خود دارد و پشت تمام پیداها، ناپیدا‌هایی وجود دارد.

آیت‌الله دژکام همچنین با اشاره به لزوم بسط تفکر بسیجی در جامعه، بیان کرد: ما به پیروی قرآن کریم بر این باوریم که عالم غیبی در کار است که در عالم ظاهر و پیدا اثر می‌گذارد؛ نباید افراد روشنفکر و قلم به دست به تحلیل غیر معنوی کردن بپردازند و نباید باعث شوند مردم در برداشت از مسائل سیاسی، اقتصاد و ... تعبیر غیر الهی بیگانه از غیب داشته باشند.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در خواندن متون نویسندگان باید ببینیم نویسنده به غیب نیز باور دارد یا نه و مومنان باید خواستار توجه به موارد ماورای طبیعی و نقش خدای متعال در عالم از نویسندگان و قلم به دستان باشند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: از ظاهر حیات دنیا گزارش دادن لازم است، اما کافی نیست و تحلیل‌ها باید نوشته‌های معنوی و دینی باشند که ارتباط ظاهر و باطن را می‌بینند.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه در تحلیل‌ها باید به جنبه معنویت عالم توجه شود، بیان داشت: امروز فرصت‌های ما محدود است و نباید کوتاه بیاییم بلکه باید فکر کنیم و نتیجه فکر خود را در امور مختلف به دیگران عرضه کنیم که بحران‌هایی مانند آب و خشکسالی از این موارد می‌تواند باشد.

انتهای پیام/ح

مطالب مرتبط
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: